Zařizujete nebo oblékáte film, video, divadlo? Připravujete výstavu, reklamní akci nebo pořizujete aranžované fotografie?

Detail fotografie

Barrandovský Fundus patří k největším půjčovnám v Evropě, své služby nabízí kostýmním a rekvizitním výtvarníkům doslova "od pravěku po současnost". A vynikající pověsti se těší také práce našich kostýmních a rekvizitních dílen.

Půjčovna kostýmů a rekvizit

Oddělení barrandovského kostýmního fundusu nabízí unikátní kolekci více než 260.000 kostýmů, obuvi, vlásenek a dalších kostýmních doplňků. Naší specialitou jsou zakázky náročných historických kostýmů, zpracované ve špičkové kvalitě.

Barrandovský nábytkový a rekvizitní fundus je neméně rozsáhlý. Naleznete u nás nábytek z různých epoch (10 000 kusů), koberce a dekorační látky (20 000 kusů) a rekvizity (65 000 kusů). Ve spolupráci s externími partnery nabízíme také kočáry a povozy (200 kusů), sedla a postroje (2 500 kusů), historické zbraně a zbrojní rekvizity (7 000 kusů).

Jsme zde pro audiovizuální (film, televize, reklama) i neuadiovizuální projekty, společenské akce, výstavy, divadlo či umělecké fotografování. Naše půjčovna je přehledně uspořádána podle druhů a historických slohů. Péče zkušených odborníků, podrobná evidence, výstupní a vstupní kontrola zaručují permanentní kvalitu nabídky. Setkáte se u nás vždy s individuálním přístupem – „šijeme“ ho na míru každému projektu tak, abychom usnadnili dodržení vašeho rozpočtu a pomohli vám při práci.

Navštivte kdykoliv a odkudkoliv náš on-line katalog. Naše sklady jsou vám otevřeny, naše šikovné ruce připraveny vdechnout život vašim představám. Těšíme se na společnou práci s Vámi.
 

Kostýmy a rekvizity jako součást firemního dědictví

Barrandovský Fundus disponuje rozsáhlou sbírkou kostýmních originálů dochovaných z bohaté historie naší filmové i televizní tvorby, která podléhá zvláštnímu režimu. Tuto kolekci dnes tvoří více než 500 kusů kostýmů a naše společnost se věnuje jejímu dalšímu rozšiřování. Usilujeme o zachování sbírkových předmětů pro budoucí generace a současně o jejich systematické zpřístupňování veřejnosti. Další informace zde.

 • inventář sbírky barrandovského firemního dědictví s ohledem na jeho ojedinělost není uřčen pro půjčování třetím osobám
 • tato kolekce slouží pouze pro výstavní a prezentační projekty, realizované přímo společností Barrandov Studio
 • vybrané exponáty mohou návštěvníci shlédnout také při tematických prohlídkách Fundusu
   

 

 • Vedoucí odboru

  Robert Vanhecke
  Tel.: +420 267 072 234
  Mob: +420 724 913 114
  Email: rvanhecke@barrandov.cz
 • Fundus - Recepce

  Tel.: +420 267 073 104
  Email: fundus@barrandov.cz

  Otevírací doba:
  Fundus kostýmů a rekvizit
  PO - PÁ 7:00 - 12:00 a 12:45 - 15:00
 • Fundus - Půjčovna kostýmů a vlásenek

  Pavlína Kozáková
  Obchodní manažer kostýmů
  Tel.: +420 267 072 220
  Email: fundus@barrandov.cz
 • Fundus - Půjčovna rekvizit

  Tomáš Berger
  Obchodní manažer rekvizit
  Tel: +420 267 072 248
  Email: fundus@barrandov.cz