Výstava
Výstava "Princezna se zlatou hvězdou"

DOČASNÁ VÝSTAVA

Princezna se zlatou hvězdou

Oblíbená česká pohádka Princezna se zlatou hvězdou oslavila 60 let od své premiéry!

Tuto pohádku mohli diváci poprvé zhlédnout v kinech 18. 12. 1959 a navštívilo jí přes 6 milionů diváků. Dodnes se těší velké oblibě, tak si ji pojďte spolu s námi připomenout. Kostýmy a fotografie z této nezapomenutelné pohádky budou k vidění v našem výstavním prostoru Filmpoint od 17. 8. 2019 do 31. 12. 2020.

Některé rekvizity a kostýmy z této pohádky získaly v roce 2007 statut sbírky kulturního dědictví a staly se tak v roce 2007 součástí Centrální evidence sbírek muzejní povahy při Ministerstvu kultury ČR. Tyto kostýmy a rekvizity patří mezi jedny z nejstarších a nejvzácnějších, které se nám v Barrandov Studiu dochovaly.


STÁLÁ EXPOZICE

Filmový Barrandov - od historie k současnosti

V rámci stálé expozice se Vám Barrandov Studio představí prostřednictvím kostýmů, rekvizit a dalších kuriozit jak z projektů minulých, tak těch současných. Nechybí plesové šaty z pohádky Tři oříšky pro Popelku, prsteny a korunovační klenoty ze seriálu Arabela nebo auto ze sci-fi seriálu Návštěvníci. Dále Filmpoint nabízí náhled do zákulisí filmových řemesel, konkrétně do kostymérny, maskérny a dílny, kde vznikají filmové dekorace. Technicky založení návštěvníci pak ocení ukázky filmové techniky.


Fotokoutek

V prostorách pod Filmpointem je pro návštěvníky připraven výběr z klobouků a oděvních doplňků ve kterých se mohou na památku vyfotografovat vlastním fotoaparátem.

 

VZHLEDEM K BEZPEČNOSTNÍM OPATŘENÍM PROTI ŠÍŘENÍ NÁKAZY KORONAVIRU JE V SOUČASNÉ DOBĚ VÝSTAVA UZAVŘENA.
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 

OTEVÍRACÍ DOBA PRO VEŘEJNOST

SO a NE 10.00 – 16.00

 

OTEVÍRACÍ DOBA PRO SKUPINY (10 a více osob) NA OBJEDNÁVKU

PO až PÁ 10.00 - 16.00


OBJEDNÁVKY A REZERVACE SKUPINOVÝCH NÁVŠTĚV

filmpoint@barrandov.cz


VSTUPNÉ

Základní vstupné....... 150 Kč
Zlevněné vstupné ..... 120 Kč (děti 4 - 15 let, studenti, senioři, ZTP)
Rodinné vstupné ....... 350 Kč (2 dospělí + max. 3 děti do 15 let)
Zdarma: děti do 3 let (včetně) a průvodci ZTP
Skupina min. 10 osob... 130 Kč/os.
Školy (MŠ, ZŠ, SŠ)....... 100 Kč/os. + pedagogický dozor zdarmaKDE NÁS NAJDETE

Výstavní prostor Filmpoint se nachází přímo v hlavní budově Barrandov Studia na Kříženeckého nám. 322/5, 152 00 Praha 5. Vstup do Filmpointu je přímo pod neonem BARRANDOV STUDIO, ve středu budovy. Nejbližší zastávka MHD je "Filmové ateliéry", kde staví autobusy č. 105 a 230.