O finanční podporu nebo spolupráci Barrandov Studia na vzniku svých projektů požádaly dvě desítky producentů připravovaných českých filmů. Vybrány byly čtyři projekty, které svými scénáři, uměleckým i diváckým potenciálem, přesvědčily společnost Barrandov Studio a.s. a získaly tak jeho podporu.

V roce 2019 Barrandov Studio podpoří vznik těchto projektů:

Šarlatán - režie Agnieszka Holland, scénárista Marek Epstein, scénář byl oceněn FILMOVOU NADACÍ v roce 2015.

Kryštof – režie Zdeněk Jiráský, scénárista Kristián Suda, scénář byl oceněn FILMOVOU NADACÍ v roce 2016.

Zátopek – režie David Ondříček, scénáristé David Ondříček, Jan P. Muchow.

Myši patří do nebe - animovaný film, který vzniká v barrandovských studiích, je pokračujícím koprodukčním projektem z roku 2018.

„Při rozhodování, které projekty Barrandov Studio podpoří, hraje významnou roli především kvalita scénáře. Mezi vybranými projekty jsou tedy hned dva projekty s oceněnými scénáři od FILMOVÉ NADACE.“ Uvedl předseda představenstva Barrandov Studio a.s., Petr Tichý.

Barrandov Studio od roku 1992 podpořilo 63 projektů v roli producenta nebo koproducenta a je partnerem další desítky filmových počinů. Svou pozici významného koproducenta a partnera při rozvoji české filmové tvorby stvrzuje aktivitou v mnoha spektrech své činnosti. Barrandov Studio je ideovým zakladatelem FILMOVÉ NADACE, ve které spolu s innogy a Českou televizí již 13 let vyhledávají a podporují atraktivní projekty a zároveň objevují nové talenty české scenáristiky. Synergie všech partnerů ve FILMOVÉ NADACI funguje i mimo její rámec. Letos se českým filmovým divákům představily tři snímky podpořené Barrandov Studiem, innogy a Českou televizí současně. Historické drama Toman, film Zlatý podraz a pohádka Čertí brko, která se v těchto dnech úspěšně uchází o přízeň návštěvníků českých a slovenských kinosálů.

Barrandov Studio je již od svého založení významnou filmovou institucí i lokací a neodmyslitelným partnerem filmových tvůrců.

„Pokud hovoříme o českém i československém filmovém průmyslu obecně, je Barrandov Studio jednoznačně nejvýznamnějším pojmem v celosvětovém kontextu.“ Dodává předseda představenstva Barrandov Studio a.s., Petr Tichý.