Po roce se k nám do ateliérů opět vrací Pražský divadelní festival německého jazyka. Jedna z nejprestižnějších akcí divadelní scény v České republice nabídne návštěvníkům Barrandova nejen špičkové divadlo, ale také prohlídky studiového zákulisí.

Detail fotografie

 I letos se vybraná představení z festivalového programu odehrají v barrandovském ateliéru č. 4. Již v pátek 2. listopadu zahájí právě ve „Čtyřce“ letošní ročník představení mnichovského divadla Residentztheater Hořké slzy Petry von Kantové (autora Rainera Wernera Fassbindera, který jinak proslul především jako filmový režisér a provokatér). Tato hra využije náš ateliér ještě v sobotu a v neděli večer. Představení začínají od 20 hodin.

V sobotu 3. a v neděli 4. se rovněž uskuteční dětské představení Červená Karkulka lucemburského Traffic Theater, keré je určeno především pro děti a jejich rodiče. Dětská představení začínají v 15 hodin. V pondělí dopoledne zopakují organizátoři vystoupení ještě jednou, ovšem v rámci zadaného představení pro školy.

V pondělí 12. listopadu se rovněž v ateliéru č. 4 odehraje představení Arabská noc Moravského divadla v Olomouci, které je v rámci festivalu oceněno Cenou Josefa Balbína.

Bonusový výlet do filmového zákulisí!

O víkendu 3. a 4. listopadu navíc bude divadelní odpoledně pro dětského diváka rozšířeno o možnost prohlídky areálu studií s cílem v našem Fundusu. Jako novinku letošní spolupráce s festivalem jsme připravili speciální bonus: Na spolupráci právě s německy mluvícími zeměmi zaměřenou prohlídku, která všechny zájemce provede nejen zákulisím ateliérů, ale zavede je i do našeho kostýmního Fundusu. Před ateliérem č. 4 bude instalována rovněž populární fotokostymérna, kde si návštěvníci budou moci vyzkoušet originální filmové kostýmy a nechat se v nich na památku i fotograficky zvěčnit. A ti, kdo by se chtěli nejen cítit jako filmové hvězdy, ale jednou se jimi třeba i opravdu stát, nabídneme také možnost zápisu do registru castingové agentury.

Vstupenky a organizace
Dvojprogram je možné navštívit jen s platnou vstupenkou buď na odpolední dětské představení (150 Kč v předprodeji) anebo na večerní hlavní představení (450 Kč v předprodeji). Připraven je ovšem i doplňkový prodej vstupenek na prohlídky studia na místě (60 Kč). Na prohlídku studia nejsou nutné rezervace, skupiny budou na okruh vyrážet průběžně při naplnění kapacity (25 osob). Začátek 14.00, závěr v 18.00. Délka trvání jednoho okruhu je přibližně 45 minut.

Doprava
Vstup do areálu bude značen od Kříženeckého náměstí přes hlavní vjezdovou vrátnici (zastávka MHD Filmové ateliéry, bus 105, 230, případně ze vzdálenější zastávky tramvají K Barrandovu, linky č. 12, 14, 20). I parking bude zajištěn, zde je ovšem vjezd pro veřejnost vrátnicí na křižovatce ulic Geologická a Slavínského.