Již od 5. listopadu je na saském zámku Moritzburg k vidění bezmála padesátka barrandovských originálních kostýmů z pohádky Tři oříšky pro Popelku

Detail fotografie

Barrandov Studio se zápůjčkou vzácných originálů z návrhářské dílny Teodora Pištěka připojilo k rozsáhlé zimní výstavě, kterou pořádají Saské hrady a zámky. Kostýmy z archivu barrandovského Fundusu dovezla na zámek kurátorka Jana Emma Sommerová (společnost Expo JS s.r.o.), která s Barrandov Studiem spolupracuje dlouhodobě. Velká zimní výstava na zámku Moritzburg je ovšem historicky první příležitostí, kdy může veřejnost vidět pohromadě vystavenou prakticky celou kolekci dochovaných kostýmních originálů. „Unikátní sbírka, která tvoří zároveň součást kulturního dědictví České republiky, se v tomto rozsahu vrací na Moritzburg vůbec poprvé. Jsme rádi, že se barrandovský Fundus mohl zapojit do realizace výstavy, která návštěvníkům zámku představí právě takové kostýmní vzácnosti, jako je například lovecký kostým Prince Pavla Trávníčka, populární červánkové šaty pro Libuši Šafránkovou nebo i neodmyslitelný Popelčin střevíček,“ komentuje podíl Barrandova ředitelka divize Fundus Věra Krátká.

Výstava potrvá až do konce února příštího roku. Kromě barrandovských kostýmů na ní můžete vidět i celou řadu dalších atrakcí a tematických „zastavení“ s nezapomenutelnými okamžiky z oblíbeného vánočního snímku. Aktuální informace můžete sledovat na internetových stránkách výstavy nebo na oficiálním Facebooku zde. Barrandov Studio již k výstavě u příležitosti jejího otevření publikovalo tiskovou zprávu (k přečtení zde).