V nově otevřeném výstavním prostoru Barrandov Studia představujeme od 11. září interaktivní výstavu k hudební pohádce Jana a Zdeňka Svěráka.

Foto: Barrandov Studio
Foto: Barrandov Studio


Už během natáčení Tří bratrů se Barrandov Studio společně s režisérem Janem Svěrákem dohodli vytvořit ke snímku výstavu a poodhalit divákům zákulisí jeho vzniku. Uvidíte zde originální kostýmy Simony Rybákové, které vznikaly v barrandovských dílnách, filmové dekorace i rekvizity, zkrátka to, co by za normálních okolností zůstalo ležet ve skladech nebo se rozpůjčovalo na další projekty. Výstava ale představí i velkoformátové fotografie z filmu a v doprovodné paneláži se dočtete o tom, jak snímek vznikal.

Koncept
Při koncipování expozice byl cíl kladen na to, aby si návštěvník, který se ocitne uprostřed filmových dekorací, mohl filmové výtvarnictví doopravdy „osahat“. Snahou realizátorů bylo zprostředkovat návštěvníkům co nejautentičtější zážitek. A tak architekt Jindřich Kočí s využitím původních filmových návrhů Jana Vlasáka vytvořil v prostorách Barrandov Studia prostředí filmové pohádky.

Partneři výstavy
Výstavu pořádá Barrandov Studio a.s. a Biograf Jan Svěrák. Mediálními partnery jsou televize NOVA, Mladá fronta a.s. a Mateřídouška, dalšími partnery pak Bioscop, Samsung, Adjust art PRO a FANonline.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Více informací včetně otevírací doby a vstupného se dočtete zde.