Barrandov Studio podpořilo vznik nového videoklipu k písni populární skupiny The Tap Tap s názvem "Konec světa - zrušeno". Videoklip bude pokřtěn již tento pátek v Divadle Járy Cimrmana v Praze na Žižkově.

Detail fotografie

Barrandov Studio se touto spoluprací stává rovněž partnerem benefičního koncertu "Proti konci světa“, který se uskuteční v Praze, Brně a Ostravě 20. prosince tohoto roku. Slavnostní premiéra videoklipu proběhne již tento pátek 5. října v Divadle Járy Cimrmana v Praze na Žižkově.

Pokračuje tak spolupráce, navázaná již v loňském roce v souvislosti s oceňovaným videoklipem k písni „Řiditel autobusu“. „Naše společnost je ráda, že může být u vzniku videoklipu k další úžasné skladbě The Tap Tap. Pro natáčení jsme štábu poskytly jeden z ateliérů v našem hostivařském provozu. Výpravě videoklipu pak výrazně pomáhá divize Fundus,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Barrandov Studio Petr Tichý.

Slova k písni s výmluvným názvem „Konec světa – zrušeno“ napsal Tomáš Hanák, hudbu složil Michal Nejtek. Tomáš Hanák si zahrál i v právě dokončovaném videoklipu, společně třeba s Xindlem X a samozřejmě i „taptapáky“ samotnými. Natáčení opět realizovala produkční společnost Pink Productions v čele s režisérem Radovanem Síbrtem, který stojí i za zmíněným Řiditelem autobusu. „Barrandov poskytuje přesně to, co režisér potřebuje: profesionální zázemí a klid na práci,” konstatuje režisér.

Videoklip vznikl v rámci příprav celostátního happeningu a benefice „Koncert proti konci světa“, který proběhne 20. prosince 2012 současně v Praze, Ostravě a Brně za účasti 12 kapel a mnoha dalších hudebníků z celé České republiky. Cílem koncertu je shromáždit finanční prostředky na vybavení multifunkčního bezbariérového vzdělávacího centra STUDEO při Jedličkově ústavu v Praze.

"Bez podpory Barrandov Studio by nemohl vzniknout náš kultovní klip Řiditel autobusu ani nejnovější klip k hymně proti konci světa Konec světa - zrušeno. Doufám, že tato spolupráce bude pokračovat i v budoucnu - samozřejmě pokud se nám s The Tap Tap podaří letošnímu konci světa zabránit," říká ke spolupráci kapelník skupiny Šimon Ornest.

Podívejte se na fotografie z natáčení zde. navštivte také oficiální stránky koncertu Proti konci světa.