Barrandov Studio je letos partnerem festivalu jazzové i klasické, tradiční i experimentální hudby Struny podzimu.

Foto: Struny podzimu
Foto: Struny podzimu

Ve dnech 23., 24. a 25. října se budou v barrandovském ateliéru č. 4 konat tři ojedinělá uvedení hudebně-divadelního projektu podle písňového cyklu Franze Schuberta Zimní cesta v režii Jiřího Heřmana.

Jak již napovídá výběr prostoru, nejedná se o tradiční koncertní provedení. Imaginativní a podmanivý režijní rukopis Jiřího Heřmana je zárukou neotřelého zpracování. Videoukázku z příprav inscenace naleznete na Youtube.

V legendárním, zvláště českými filmaři oblíbeném barrandovském ateliéru zvaném „dřevák“, jež je veřejnosti přístupný jen zřídka, se nebude pouze tesknit nad nešťastnou láskou, ale také jezdit na kole, lézt do výšek, muzicírovat na housle či klarinet. Autorem scény umně využívající působivý prostor ateliéru je Heřmanův věrný spolupracovník scénograf Pavel Svoboda, autorkou kostýmů je výtvarnice Lenka Polášková. Důležitou roli má i hra se světlem světelného designéra Daniela Tesaře.

Představení začínají vždy v 19.30 a ze Smíchovského nádraží bude zřízená kyvadlová doprava. O tom, jak se k nám dostanete, se dočtete zde. Vstupenky jsou v prodeji od 550 Kč ve vstupenkovém centru Strun podzimu, pokladnách Národního divadla a sítích Ticketpro a Perfect System.

Podrobnější informace o projektu naleznete tady.