Nový filmový projekt režiséra Davida Ondříčka

Dnes byl na tiskové konferenci v Praze představen nový filmový projekt režiséra Davida Ondříčka a producenta Kryštofa Muchy – detektivní thriller odehrávající se v padesátých letech v Praze s názvem Ve stínu.

Barrandov Studio a.s. do projektu vstupuje jako koprodukční partner.

„Film Ve stínu je film noir,“ charakterizuje budoucí snímek režisér David Ondříček. „Chtěl bych udělat napínavý film, s výraznou vizualitou, která by odpovídala dobové atmosféře. Nechci historizovat, byl bych rád, kdyby příběh oslovil moderního diváka, postavy byly hmatatelné, uvěřitelné, současné,“ říká režisér a pokračuje: „Kdybych měl jmenovat tři filmy, které mi jsou inspirací, bylo by to Psycho, Blade Runner a Sedm. Začátek padesátých let je jedno z nejtemnějších období v československé historii. Komunismus upevňuje svoji moc, sovětští poradci stojí při založení Státní bezpečnosti. Lidé jsou dezorientovaní, mají strach. Déšť, temná zákoutí, časté výpadky proudu dotvářejí atmosféru filmu noir.“ Po několika letech příprav a mnoha verzích scénáře (Marek Epstein) se natáčení 5. března konečně rozběhne.

„Konečně se v Česku schyluje k filmu, jenž by mohl překročit hranice," píše v dnešní MF Dnes Mirka Spáčilová. "U jeho zrodu stojí silné domácí trio – režisér David Ondříček, scenárista Marek Epstein, herec Ivan Trojan – a s nimi zahraniční legendy. Trojanova rivala ztvární německý herec Sebastian Koch známý z oscarového filmu Životy těch druhých, nejnověji partner Liama Neesona v Neznámém. Za kamerou bude stát polský „princ temnoty“, jak mu přezdívají, Adam Sikora podepsaný pod filmem Essential Killing, jenž se loni promítal v Benátkách. Vedle česko-polsko-slovenské koprodukce se nabízí zkušená americko-izraelská společnost, díky níž může mít projekt světové ambice včetně distribuce. A rozpočet činí 71milionů korun."