S koncem února 2011 skončily na Barrandově práce na unikátním počinu HBO Czech Republic - české verzi kultovního seriálu In Treatment, který čeští diváci znají z televizních obrazovek jako V odborné péči

S koncem února 2011 skončily na Barrandově práce na unikátním počinu HBO Czech Republic - české verzi kultovního seriálu In Treatment, který čeští diváci znají z televizních obrazovek jako V odborné péči.

Hlavní hereckou hvězdou seriálu o útrapách jednoho psyhoterapeuta bude Karel Roden.

Natáčení seriálu Terapie si vyžádalo úctyhodných 95 natáčecích dnů. Pro Karla Rodena, jenž absolvoval každý z nich, šlo o nejdelší natáčení v jeho herecké kariéře. V žádném jiném seriálu přitom předtím nikdy v hlavní roli neúčinkoval. Klienty, kteří terapeuta pravidelně navštěvují, zosobnili Táňa Pauhofová, Lukáš Hejlík, Michaela Doubravová, Anna Geislerová a Martin Hofmann.

Českou verzi unikátního díla, ověnčeného dvěma cenami Emmy, Zlatým glóbem a několika dalšími cenami, režírovali Petr Zelenka, Marek Najbrt a Jaroslav Fuit. Kameru vedl Alexander Šurkala, scénáře jednotlivých epizod spolu s režiséry Zelenkou a Najbrtem napsali Benjamin Tuček, Robert Geisler a Iva Klestilová. Architektem byl Ondřej Nekvasil, který se podílel na filmové verzi Havlovy hry Odcházení a je držitelem Emmy za výpravu k americkému televiznímu filmu Deník Anny Frankové.

Uvedení seriálu Terapie HBO plánuje na říjen roku 2011.