Doprovodná společenská akce k premiéře filmu Viktora Tauše se odehraje v barrandovských ateliérech.

Foto: Falcon
Foto: Falcon

Tragikomický, s nadsázkou natočený snímek Viktora Tauše Klauni vznikl podle scénáře Petra Jarchovského a námětu Borise Hybnera. Film o pozdním znovushledání klaunského tria spojuje dohromady domácí komediální hvězdy - Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse s evropskou hereckou elitou - francouzským hercem Didierem Flamandem, finskou herečkou a vítězkou canneského festivalu Kati Outinen a francouzskou komediální hvězdou Julií Ferrier.

Na výpravě Klaunů se výrazně podílelo Barrandov Studio, stavební práce zajišťoval tým zkušených barrandovských řemeslníků. „Jsme velice rádi, že jsme se mohli zapojit do vzniku filmu v ateliéru i na lokacích. Úpravy exteriérů a interiérů pro natáčení jsme tak v období září a října loňského roku prováděli třeba v Újezdě nad Lesy nebo v Lucembursku,“ uvedl vedoucí stavební jednotky Barrandov Studia Štěpán Červený. „Výtvarná podoba byla vždy výsostnou kvalitou české kinematografie. A naší prvořadou starostí proto je, aby i dnes zručnost a mnohaleté zkušenosti našich truhlářů, zámečníků nebo štukatérů byly pro producenty zárukou dobře odvedené a spolehlivé práce.“

Režisér Viktor Tauš uvedl: „Klauni jsou filmem o lásce a loučení. V souladu s tématem je film natočený jako poklona klasickému filmovému vyprávění, které tolik miluji! Pro tento náročný způsob práce jsme získali skvělou oporu v týmu barrandovské stavby dekorací. Barrandov Studio nám vytvořilo ty nejlepší podmínky, lidé, kteří zde pracují, jsou skutečně mistry svého oboru a já jsem za možnost s nimi pracovat vděčný.”

Slavnostní premiéru mají Klauni 27. listopadu a Barrandov Studio je jejím hrdým partnerem. Doprovodná společenská akce se tak odehraje přímo v našich ateliérech. 
 
Na trailer k filmu se můžete podívat zde.