Přehled programu pro filmové profesionály

Detail fotografie

Ve spojení s partnery z Ministerstva kultury ČR, české kanceláře Mediadesk a Českého filmového centra jsme připravili sérii odborných setkání pro filmové profesionály z České republiky i ze zahraničí. Akce jsou přístupné pouze filmovým profesionálům, u vybraných akcí organizátor umožní vstup pouze akreditovaným odborným účastníkům festivalu.

 

1. 7. 10.30 – 12.00

  • Na cestě ke Kreativní Evropě – budoucnost programů MEDIA a Kultura (Debata o návrhu nového programu EU Kreativní Evropa určená odborné veřejnosti. Hostem bude Katarína Neveďalová, poslankyně Evropského parlamentu a členka Výboru pro kulturu a vzdělávání setkání s europoslankyní ) 

 

1. 7. 12.00 - 15.00

  • Otázky Václava Moravce - přímý přenos (speciální vydání Otázek Václava Moravce na téma současné situace v médiích a audiovizi. Přímý přenos diskusního pořadu Vám zprostředkujeme velkoplošnou projekcí v přednáškovém sále Becherovy vily. Přijďte a využijte jedinečnou možnost rozvést televizní debatu přímo v sále s dalšími kolegy, filmovými profesionály i novináři.

 

2 7. 10.00 – 12.00

  • Podpora české kinematografie a filmového průmyslu 2006 až 2013 s výhledem na rok 2016 (Prezentací formou panelu, s ohledem nejen na projednávání návrhu zákona o audiovizi a podpoře kinematografie, plánuje Ministerstvo kultury ČR seznámit odbornou veřejnost s dosavadní podporou české kinematografie a filmového průmyslu 2006 až 2013 s výhledem na rok 2016)
     

3. 7. 10.00 – 12.00

  • Pitch & Feedback! (České filmové centrum a Slovenský filmový ústav připravili prezentaci vybraných rozpracovaných filmových projektů z Česka a Slovenska. Akce je určena pro akreditované filmové profesionály)
     

5. 7. 14.00 - 18.00

  • Workshop Filmové nadace RWE & Barrandov Studio (tvůrčí dílna pro úspěšné účastníky výběrového řízení nadace podporující scenáristickou tvorbu. Lektoři Ivo Trajkov a Petr Bok budou participantům k dispozici při rozboru současného stavu jejich projektu a otázek dalšího vývoje)