Barrandov Studio je koproducentem nového historického velkofilmu režiséra Milana Cieslara! Producenti využili naše kostýmní a rekvizitní sbírky i šikovnost řemeslníků při stavbě dekorace koncentračního tábora.

Detail fotografie

Barrandov Studio je dlouhodobým partnerem českého filmu. Zejména se pak soustředíme na mezinárodní koprodukční projekty, které mají ambici oslovit i zahraniční publikum. Colette podle strhující novely Arnošta Lustiga je přesně takovým příběhem. "Colette spojuje silné téma a dobový žánr s vynikajícím řemeslným a uměleckým zpracováním. Branami barrandovských ateliérů ostatně prošla doposud většina českých i československých filmů, reflektujících tuto tragickou kapitolu našich dějin," říká generální ředitel Barrandov Studia Petr Tichý. "Barrandov disponuje zázemím a řemeslnými dovednostmi pro natáčení podobných příběhů, naši pracovníci patří k evropské špičce. A právě mezinárodní spolupráci vidím jako zásadní faktor pro budoucnost naší vlastní filmařské tradice."

V takto vypravěčsky i finančně náročném filmu nelze riskovat. Režisér a producent v jedné osobě Milan Cieslar k tomu dodal: "Barrandov garantuje vždy kvalitu a profesionalitu. Při výrobě tak těžkého dobového filmu bylo nemyslitelné nevyužít zkušenost a perfekcionalismus 'barrandovské stavby' a zázemí fundusů Studia."

Nejdůležitějším prostředím, v němž se film z velké části odehrává, je koncentrační tábor Březinka. Jeho fragment, zčásti včetně dobově autentických interiérů, vyrostl právě na exteriérovém pozemku Barrandova. Jak říká i sám režisér: "Barrandovská stavba odvedla skvělou práci! Pamatuji si, že byla radost a potěšení každý další den sledovat souhru mistrů, řemeslníků a dodavatelů při stavbě oné dekorace, včetně třešničky na dortu, kterou byli patinéři. Barrandovští mistři z plánů architekta a výtvarníka filmu během pár týdnů doslova stvořili realitu koncentračního tábora. Když sem přišla sestra Arnošta Lustiga, paní Hnátová, oněměla, ocitla se znovu v pekle tábora, jak si ho pamatovala z mládí."

Barrandov Studio je hrdým koproducentem tohoto tematicky důležitého filmu. Sledujte naše stránky a oficiální Facebook i dále, průběžně přinášíme informace i o dalších našich koprodukčních projektech. Jak u příležitosti spolupráce na Colette uzavřel i režisér Cieslar: "Český film je na Barrandově doma!"

(foto: Happy Celluloid, Jozef Krivošík)