Dalším českým projektem, který jsme podpořili, je film režisérky Marty Novákové 8 hlav šílenství.

Detail fotografie

Barrandov Studio dlouhodobě spolupracuje na českých filmech, ať již jako koproducent, anebo z pozice partnera, který své služby nabízí českým filmařům za výhodných podmínek. Nedávno se Barrandov Studio zapojilo i do natáčení nového filmu režisérky Marty Novákové, v němž hlavní roli hraje populární zpěvačka Aneta Langerová.

Snímek vypráví příběh Anny Barkové, která, ač jí prorokovali zářnou budoucnost největší ruské básnířky, strávila většinu života v lágrech Gulagu či v naprosté bídě a zapomnění. Básnířka je naším průvodcem zemí i šílenou dobou, putujeme s ní dějinami Ruska a Sovětského svazu ve dvacátém století i děsivou vizí budoucnosti.

„Film 8 hlav šílenství, to je věčný zápas umělce s vnějšími okolnostmi, ale také se svými běsy a touhami. 8 hlav šílenství, to je drama utkané z fragmentů jedné děsivé epochy. Průřez nešťastným 20. stoletím v nešťastné zemi, nazíraný citlivým a vnímavým zrakem básníka,“ říká režisérka Marta Nováková.

Barrandov Studio je i výrazným koproducentem. V posledních letech se podílelo hned na několika úspěšných českých filmech jako Čertova nevěsta, Vrásky z lásky nebo kriminální drama Ve stínu, které získalo devět Českých lvů. Nejnovější koprodukční projekt Colette v režii Milana Cieslara vstoupil nedávno do českých kin.