Barrandovský Fundus kostýmů připravuje pravidelné komentované prohlídky pro veřejnost. První prosincová sobota bude „v mikulášském“.

Detail fotografie

Komentované prohlídky pořádá kostýmní Fundus již od října pravidelně každou první sobotu v měsíci. Na své si v jejich průběhu přijdou všichni filmoví fanoušci, kteří mají možnost zblízka si prohlédnout dochované kostýmy ze známých filmů a dozvědět se to nejzajímavější ze zákulisí kostýmní výpravy. Kromě stálých sbírek se během této soboty mohou návštěvníci těšit na původní kostýmy z pohádek s čertovskou tématikou. Tentokrát bude totiž hlavním tématem svátek svatého Mikuláše a na Barrandově potkáte i anděly, čerty a čertice. „Můžete se těšit na krásné kostýmy, které navrhl Josef Lada pro Hrátky s čertem, na Lucifery z novějších pohádek Z pekla štěstí a Peklo s princeznou či na originály z kultovního snímku S čerty nejsou žerty,“ prozrazuje ředitelka divize Fundus Věra Krátká.

Děti se mohou ve společnosti Sněhurky také vydat po stopách zatoulaných trpaslíků. V průběhu dobrodružné cesty potkají různé pohádkové bytosti a, pokud byly celý rok hodné, tak je na závěr čeká malé mikulášské překvapení.

Ve spolupráci s firmou Fotolab je opět připraveno oblíbené focení v historických kostýmech. Pro velký úspěch z minulého měsíce se i tentokrát prohlídek zúčastní dámy a kavalíři ze skupiny historického šermu Alotrium.

Informace o vstupném a možnostech dopravy do barrandovských studií naleznete zde.