Blues Engineers a zpěvačka Shaymo

Detail fotografie

Další online koncert „pro všechny dobré lidi“ přenášený z Barrandov Studia vám na našem facebooku zprostředkujeme ve středu 6. května od 19 hodin. Tentokrát si budete moci poslechnout kapelu Blues Engineers se zpěvačkou Shaymo. Máte-li rádi blues, jazz, jazz rock a/nebo  soul, vypněte ve středu večer na chvíli televizi a připojte se k nám.

Blues Engineers je kapela s celosvětovým přesahem, která nyní zakotvila v Praze. Stylově se, jak už název napovídá, nejvíce věnuje bluesové hudbě, ovšem nezřídka zavítá i do vod jiných žánrů (jazz, jazz rock a soul). Původně akustické duo kytaristy Václava Stacha a harmonikáře Jana Kodada se časem rozrostlo o bicí a elektrický kontrabas, takže v současné době jsou Blues Engineers plně elektrifikovanou kapelou, jejímuž zvuku dodává tu správnou šťávu úžasná zpěvačka Shaymo.

Koncert bude streamován přímo z legendárního ateliéru číslo 2 v historické budově Barrandov Studia. Tímto ateliérem z roku 1933 prošel zástup prvorepublikových hvězd a byly tu natočeny filmy, které patří do zlatého fondu české kinematografie.

Kapela Blues Engineers chce tímto koncertem, připraveným ve spolupráci s Městskou částí Praha 5, poděkovat všem lékařům, lékařkám, zdravotním sestrám a bratrům, záchranářům, hasičům a všem, kteří v těchto nelehkých časech pomáhají.