Od letošního listopadu bude každá první sobota v měsíci patřit kostýmům ze stovek nejznámějších českých filmů a pohádek.

Detail fotografie

Fundus Barrandov Studia od letošního podzimu navazuje na úspěšný prázdninový cyklus komentovaných prohlídek pro veřejnost. Kromě stále expozice chystá Fundus na každý měsíc i tematické prezentace jinak jen výjimečně vystavovaných kostýmů.

Již v sobotu 5. listopadu odhalí komentované prohlídky pro malé i velké návštěvníky tajemství originálních kostýmů z pohádek jako Byl jednou jeden král, Princ a Večernice nebo Šíleně smutná princezna. Aktuálně uvidíte také kostýmy ze snímku Alois Nebel anebo z kultovní Dívky na koštěti, na níž nedávno Václav Vorlíček navázal volným pokračováním Saxana a Lexikon kouzel. Vystavena bude i početná kolekce dochovaných originálů ze seriálu Cirkus Humberto. Rodiče s dětmi mohou zvolit dětský prohlídkový okruh plný her, s programem zaměřeným na pohádky.

Jako zvláštní doprovodný program ve spolupráci se společností Fotolab čeká na všechny zájemce i filmová fotokostymérna.

Začátky prohlídek: v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hod.

Kde: v areálu Barrandov Studia v budově kostýmního Fundusu (sraz v Hladomorně)
Kříženeckého nám. 322/5, 152 00 Praha 5 (vstup přes zadní vjezdovou vrátnici z ulice Geologická);
MHD: tramvaje č. 12, 14, 20 (zastávka Geologická), autobusy č. 246, 248,192 (zastávka Na Vrškách)

Vstupné: dospělí/ 120,-Kč, děti/ 60Kč, důchodci/ 80,-Kč, rodinné vstupné (2+2)/ 300,-Kč.
 

Rezervace prohlídky není nutná, ale pokud se chcete vyhnout čekání, pište na prohlidky@barrandov.cz. Nezapomeňte uvést počet osob a čas.

Prohlídky se budou v budoucnu konat pravidelně, vždy každou první sobotu v měsíci.