Barrandov Studio je partnerem projektu „tajných projekcí na tajném místě“ již od poloviny loňského roku. Sobota 27. října zavedla všechny fanoušky Cinema Royal poprvé přímo na Barrandov.

Detail fotografie

V historickém ateliéru č. 4 se uskutečnil večer s filmem Kristián – a organizátoři s výrazným přispěním zdrojů našeho Fundusu udělali vše proto, aby pro návštěvníky zhmotnili atmosféru natáčení tohoto kultovního snímku a zprostředkovali alespoň náhled do zákulisí reálné továrny na sny.

Na 350 účastníků se coby komparz zapojilo do „natáčení“ snad nejznámější scény Fričova filmu z Orient Baru, scény, v níž Kristián v podání Oldřicha Nového potkává osudovou krásku s očima Adiny Mandlové. Tři desítky odvážnějších zájemců byly předem vybrány do epizodních rolí číšníků, tanečnic a členů kapely a již během sobotního odpoledne pro ně v barrandovském Fundusu byl uspořádán speciální fitting a následná režijní instruktáž přímo v ateliéru. Ateliérový kolorit pomohla dokreslit i dochovaná historická paneláž, která posloužila jako imitace dobové dekorace pro natáčení. Vrcholem programu v kultovní barrandovské "Čtyřce" bylo ovšem živé vystoupení Melody Makers Ondřeje Havelky, který přivítal diváky čím jiným, než ústřední melodií filmu.

Fotografie z "filmařského" sobotního večera budou brzy k dispozici na oficiálním Facebooku akce a na internetových stránkách www.cinemaroyal.cz. Vzniká také video a krátký snímek z průběhu večera, který bude k dispozici tamtéž.
 

Připomínáme!

Už příští týden se u nás ve studiích chystá další akce pro veřejnost – komentované prohlídky pro malé i velké chystáme od 10 do 13 hodin (kdy startuje na prohlídku poslední skupina) - a stále nám zbývají volná místa. Neváhejte proto a piště nám na prohlidky@barrandov.cz o včasnou rezervaci (jejich uzávěrka je cca 24 hodin před začátkem akce).

Od 14 hodin je potom výlet do zákulisí Barrandově připraven také pro návštěvníky Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Vstupenky na večerní představení Hořkých slz Petry von Kantové a na odpolední dětské představení Červené Karkulky v sobotu 3. a v neděli 4. listopadu jsou k dispozici v síti Ticketpro – a můžete si v jejich rámci koupit i právě vstup na prohlídku areálu studia (v sobotu i v neděli mezi 14.00 a 18.00). Více informací o speciálním „divadelně-filmovém“ dvojprogramu naleznete zde.

Nashledanou na Barrandově!

Foto: Dita Havránková, Cinema Royal