Detail fotografie

Budova Krátkého filmu patří od konce roku 2016 společnosti Barrandov Studio a.s. Tato transakce je další z řady investic holdingu Moravia Steel, většinového vlastníka Barrandov Studia a.s., který investoval v posledních letech další stovky miliónů korun do symbolu českého filmového průmyslu.

Na sklonku tohoto roku byla též zprovozněna nová nákladová vrátnice. Tento objekt umožňuje vjezd objemnějším závozům materiálu na stavbu rozsáhlejších dekorací a zároveň slouží jako nový vstup do areálu. V únoru příštího roku bude slavnostně zahájen provoz nových rekvizitáren a kostyméren. Tento multifunkční objekt nabídne 1750 m2 variabilního prostoru odpovídající nejnovějším trendům a požadavkům filmových tvůrců.

Dalšími nezanedbatelnými položkami jsou již realizované investice do rozvodů tepla v celém areálu za více než 20 milionů korun. Tento projekt byl částečně financován z fondů Evropské unie. Dalších 8 milionů korun si vyžádala rozsáhlá rekonstrukce zhruba 2000 m2 kancelářských prostor.

„Cílem nákupu Krátkého filmu bylo především zajistit kompaktnost celého areálu. Veškeré investice Barrandov Studia a.s. jsou ale i reakcí na velký zájem ze strany zahraničních produkcí o služby Barrandov Studia a natáčení v České republice. Důkazem toho je i letošní rok, kdy jsou studia naprosto vytížena v průběhu celého roku.“ Petr Tichý, CEO Barrandov Studio