MFF Praha - Febiofest 2011

V pátek večer skončila v pražském kinu Ponrepo retrospektivní sekce MFF Praha - Febiofest 2011, která připomněla osmdesáté narozeniny barrandovských ateliérů.

Kontroverzní snímek Klíč režiséra Vladimíra Čecha z roku 1971 byl poslední ze speciálně vybraných filmů, které měly v programu retrospektivy "Na Barrandov! - 80. výročí" připomenout různé fáze vývoje naší společnosti. Diváci viděli ale i daleko známější díla jako Rovenského poetickou Řeku, Cech panen kutnohorských Otakara Vávry nebo Nočního motýla Františka Čápa.

"Barrandovské narozeniny jsou pro MFF Praha - Febiofest i pro český film významným výročím, protože jde skutečně o jeden z pilířů domácí kinematografie. Rádi jsme toto výročí důstojně připomněli celou sekcí, sestavenou ve spolupráci festivalu, Barrandov Studia a NFA. Jsme se spoluprací naprosto spokojeni a přejeme Barrandovu i v budoucnosti mnoho úspěchů," pozdravil Barrandov Studio tiskový mluvčí festivalu Pavel Sladký.
Další informace o letošním Febiofestu, jehož přípravy Barrandov Studio podpořilo i službami Filmových laboratoří a Fundusu, naleznete zde.