Včera předal generální ředitel Barrandov Studia na MFF Karlovy Vary cenu Works in progress

Detail fotografie

Patnáct projektů vybraných z počtu 51 se představily 7. července na Mezinárodním Filmovém Festivalu v Karlových Varech v rámci Works in Progress 2014. Mezinárodní porota vybrala ten nejslibnější snímek, který získá cenu deset tisíc euro ve službách Barrandov Sudia. Tím nejlepším se stal film v česko-slovenské koprodukci Koza (Goat) od Ivana Ostrochovského. Projekt byl představen režisérem Ivanem Ostrochovským a producentem Jiřím Konečným.

Vyjádření poroty: „Na porotu udělalo dojem, na jak vysoké úrovni byly všechny projekty v letošní soutěži Works in Progress. Nakonec jsme do užšího výběru vybrali tři různé projekty, včetně filmů Cesta do Říma a The Gulls. Cenu získává film se silnými postavami, smutným i vtipným vizuálním stylem od režiséra, který dokáže smísit lehkost a těžkost příběhu s naprostým přehledem. Vítěz desátého ročníku Works in Progress tedy je film Koza (Goat)."

Porota
Mihai Chirilov, Transylvania International Film Festival (Rumunsko) Guillaume de Seille, Arizona Productions (Francie) Niloufar Siassi, Fortissimo Film Sales (Nizozemí)

Tvůrcům vítězného projektu gratulujeme!