Barrandovský Fundus připravil na sobotu 28. července speciální program na Zámku v Telči, kde je instalována kolekce kostýmních originálů ke kultovní pohádce režiséra Zdeňka Trošky Z pekla štěstí. Návštěvníky akce čeká odborný výklad k historii i současnosti kostýmní výpravy, oblíbené focení v kostýmech i noční divadelní představení inspirované populární pohádkou.

Praha, 23. 7. 2012 

„Pro malé i velké jsme připravili zážitkový program, který jim interaktivní formou přiblíží instalovanou kolekci kostýmů a poodhalí tajemství řemesla kostýmních výtvarníků nebo filmových maskérů na příkladu nesmírně populární a rovněž v zahraničí úspěšné filmové pohádky Zdeňka Trošky,“ zve do Telče ředitelka Fundusu Věra Krátká.

Instalovaná fotogalerie okomentuje historii a současnost barrandovského Fundusu a vsadí tak celou expozici do širších souvislostí. Dotazy ochotně zodpoví přítomní profesionálové z Fundusu Barrandov Studia. A připravena bude i oblíbená atrakce barrandovských akcí, fotokostymérna. Z ní si malí i velcí mohou odnést fotografie sebe samotných v „nefalšovaných“ šatech královny, krále, princezny nebo třeba mušketýra. Partnerem projektu je společnost Fotolab.

Součástí programu budou v průběhu celého dne i divadelní představení šermířské skupiny Taurus, inspirovaná některými scénami z populární pohádky. Uskuteční se od 11.00, 14.00 a 16.00 hodin na nádvoří zámku. „Zlatým hřebem sobotního programu ovšem bude speciální noční představení při svíčkách, které zahájíme od 23.00 hodin. To bude v magických prostorách zámku jistě nezapomenutelný zážitek,“ dodává Věra Krátká.