V barrandovském ateliéru číslo 1 se v těchto dnech natáčí část očekávané výpravné pohádky Kovář z Podlesí režiséra Pavla Göbla. Kromě Barrandova převážná část snímku vzniká na exteriérových lokacích, mj. ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm nebo v jeskynním systému u Velenic u České lípy. Premiéra pohádky je plánována na únor 2013.

Praha, 4. 6. 2012 

Podle původního scénáře, jehož autorem je sám režisér, je na městečko Podlesí a celý kraj uvržena kletba, kterou může zlomit Toník, synovec místního kováře. A jak? Tím, že zbaví kraj zlých bab, v něž se kdysi proměnily dobré víly a z jejichž spárů zachrání svou milovanou Bětku, a současně musí Podlesí zbavit i draka…

„Tvůrci využijí na Barrandově ateliér č. 1, v němž je trvale instalovaný systém výměnných klíčovacích pozadí. Náš fabion patří k největším v České republice a perfektně tak vyhovuje trikově náročným projektům, jakým je i Kovář z Podlesí,“ vysvětlil obchodní ředitel společnosti Barrandov Studio Petr Tichý.

S ohledem na množství speciálních efektů a triků patří snímek k nejsložitějším českým projektům posledních let. Několikaleté přípravy vyvrcholily první klapkou letos na jaře. Výtvarný styl Kováře z Podlesí vytvořil František A. Skála, originální kostýmy navrhuje kostýmní výtvarnice Ivana Brádková. Mladí herci Gregor Bauer a Valerie Šámalová se ve filmu potkají s celou řadou uznávaných osobností, jako například s Bolkem Polívkou, Josefem Somrem, Jiřím Pechou nebo Ivanou Chýlkovou.

Producentem snímku je Kateřina Špůrová, společnost Next Production. Koproducenty Česká televize, UPP a slovenská společnost Incognito Production.