Fundus Barrandov Studia během letošního podzimu naváže na úspěšný prázdninový cyklus komentovaných prohlídek pro veřejnost. Od listopadu bude každá první sobota v měsíci patřit kostýmům ze stovek nejznámějších pohádek a jiných českých filmů.

Praha, 3. 11. 2011 

Především pro děti bude navíc vždy připraveno překvapení ve formě doprovodného programu. Aktuálně se návštěvníci seznámí s kostýmy ze snímku Alois Nebel anebo z příběhu Dívky na koštěti, jejíž osudy režisér Václav Vorlíček nedávno rozvinul pokračováním Saxána a Lexikon kouzel. K vidění bude i početná kolekce dochovaných originálů ze seriálu Cirkus Humberto.

V sobotu 5. listopadu odstartuje cyklus měsíčních komentovaných prohlídek, které malým i velkým návštěvníkům odhalí tajemství originálních kostýmů z pohádek, jako Byl jednou jeden král, Princ a Večernice a Šíleně smutná princezna. Barrandovský Fundus ovšem pro následující sezónu připravil i další lákadla.

„V souvislosti s aktuálními filmovými premiérami si návštěvníci budou moci prohlédnout i kostýmy z kultovní Dívky na koštěti, na níž režisér Václav Vorlíček navázal snímkem Saxána a Lexikon kouzel, uvedeným v polovině září. Barrandovský Fundus rovněž spolupracoval na filmové adaptaci komiksové trilogie Alois Nebel, která nedávno vstoupila do českých kin, a při této příležitosti chceme diváky seznámit i s kostýmy využitými při natáčení tohoto projektu. Další specialitou listopadových prohlídek budou nedávno dohledané originály ze seriálu Cirkus Humberto, který byl velkým hitem televizních obrazovek na přelomu osmdesátých a devadesátých let,“ zve ředitelka divize Fundus Věra Krátká.

Komentované prohlídky začínají v 10 hodin a následně v každou celou hodinu, poslední pak v 15.00 hodin. Vstupné je stanoveno na 120 korun pro dospělé, 60 korun pro děti do patnácti let a 80 korun pro důchodce. Rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti činí 300 korun. Návštěvníci, kteří se chtějí vyhnout čekání, mají možnost rezervovat si konkrétní čas své prohlídky na emailové adrese prohlidky@barrandov.cz. Rodiče s dětmi mohou nově využít nabídky dětského prohlídkového okruhu s programem zaměřeným na pohádky a poznávání kostýmů formou her. Pro návštěvníky je ve spolupráci s firmou Fotolab připravena také fotokostymérna.

K budově kostýmního Fundusu se dostanete vstupem do areálu Barrandov Studia (Kříženeckého nám. 322/5, 152 00 Praha 5) přes zadní vjezdovou vrátnici z ulice Geologická, MHD pak z tramvajové zastávky K Barrandovu (číslo 12, 14, 20) či z autobusové Na Vrškách (246, 248,192).

Oddělení barrandovského kostýmního Fundusu patří k největším v Evropě. Nabízí unikátní kolekci více než 260.000 kostýmů, vlásenek a doplňků od „pravěku po současnost“. Vynikající pověst má také práce kostýmní dílny, jejíž specialitou jsou zakázky náročných historických kostýmů zpracované ve špičkové kvalitě.