Zařizujete nebo oblékáte film, video, divadlo? Připravujete výstavu, reklamní akci nebo pořizujete aranžované fotografie?

Detail fotografie

Barrandovský Fundus patří k největším půjčovnám v Evropě, své služby nabízí kostýmním a rekvizitním výtvarníkům doslova "od pravěku po současnost". A vynikající pověsti se těší také práce našich kostýmních a rekvizitních dílen.

Půjčovna kostýmů a rekvizit

Oddělení barrandovského kostýmního fundusu nabízí unikátní kolekci více než 360 000 kostýmů, obuvi, vlásenek a dalších kostýmních doplňků. Naší specialitou jsou zakázky náročných historických kostýmů, zpracované ve špičkové kvalitě.

Barrandovský nábytkový a rekvizitní fundus je neméně rozsáhlý. Naleznete u nás nábytek z různých epoch (30 000 kusů), koberce a dekorační látky (20 000 kusů) a rekvizity (90 000 kusů). Ve spolupráci s externími partnery nabízíme také kočáry a povozy (200 kusů), sedla a postroje (2 500 kusů), historické zbraně a zbrojní rekvizity (7 000 kusů).

Jsme zde pro audiovizuální (film, televize, reklama) i neuadiovizuální projekty, společenské akce, výstavy, divadlo či umělecké fotografování. Naše půjčovna je přehledně uspořádána podle druhů a historických slohů. Péče zkušených odborníků, podrobná evidence, výstupní a vstupní kontrola zaručují permanentní kvalitu nabídky. Setkáte se u nás vždy s individuálním přístupem – „šijeme“ ho na míru každému projektu tak, abychom usnadnili dodržení vašeho rozpočtu a pomohli vám při práci.

Navštivte kdykoliv a odkudkoliv náš on-line katalog. Naše sklady jsou vám otevřeny, naše šikovné ruce připraveny vdechnout život vašim představám. Těšíme se na společnou práci s Vámi.

Vaše požadavky na výběr kostýmů a rekvizit jsme schopni vyřídit i tzv. na dálku a online pomocí emailu, telefonu a telekonferencí, bez nutnosti navštívit naše sklady nebo dokonce Českou republiku. Více informací zde.

Kostýmy a rekvizity jako součást firemního dědictví

Barrandovský Fundus disponuje rozsáhlou sbírkou kostýmních originálů dochovaných z bohaté historie naší filmové i televizní tvorby, která podléhá zvláštnímu režimu. Tuto kolekci dnes tvoří více než 500 kusů kostýmů a naše společnost se věnuje jejímu dalšímu rozšiřování. Usilujeme o zachování sbírkových předmětů pro budoucí generace a současně o jejich systematické zpřístupňování veřejnosti. Další informace zde.

 • inventář sbírky barrandovského firemního dědictví s ohledem na jeho ojedinělost není uřčen pro půjčování třetím osobám
 • tato kolekce slouží pouze pro výstavní a prezentační projekty, realizované přímo společností Barrandov Studio
 • vybrané exponáty mohou návštěvníci shlédnout také při tematických prohlídkách Fundusu
   

 

 • Fundus

  E-mail: fundus_obchod@barrandov.cz

  Otevírací doba:
  Fundus kostýmů a rekvizit
  PO - PÁ 7:00 - 15:30
 • Kostýmní Servis

  Půjčovna kostýmů, vlásenek a obuvi
  Krejčovská dílna

  Pavlína Kozáková
  Obchodní referent
  Tel: +420 602 352 032
  E-mail: fundus_obchod@barrandov.cz

  Ing. Veronika Slavíková
  Obchodní referent
  Tel.:+420 724 913 114
  E-mail: fundus_obchod@barrandov.cz
 • Rekvizitní Servis

  Půjčovna rekvizit a dekoračního textilu
  Truhlářská dílna

  Marta Hušťáková
  Obchodní referent
  Tel.: +420 702 230 530
  E-mail: fundus_obchod@barrandov.cz

  Ing. Veronika Slavíková
  Obchodní referent
  tel.: +420 724 913 114
  E-mail: fundus_obchod@barrandov.cz
 • Vedení

  Eva Vopěnková
  Vedoucí odboru Fundus
  Vedoucí oddělení Rekvizity
  Tel: +420 601 392 018
  E-mail: evopenkova@barrandov.cz