Zmeškali jste prosincovou mikulášskou prohlídku kostýmního Fundusu Barrandov Studia a nechce se Vám čekat celý rok na další? Chtěli byste se po Vánocích na chvíli vrátit do světa pohádek? Pro velký úspěch budou i lednové prohlídky filmových kostýmů zaměřené na pohádky s „čertovskou“ tematikou.

Praha, 3. 1. 2012 

Komentované prohlídky barrandovským kostýmním Fundusem se i nadále konají každou první sobotu v měsíci. A Fundus tak první návštěvníky tohoto cyklu v roce 2012 přivítá již v sobotu 7. ledna.

„Malí i velcí návštěvníci se opět mohou těšit na krásné kostýmy, které navrhl Josef Lada pro Hrátky s čertem, na Lucifery z novějších pohádek Z pekla štěstí a Peklo s princeznou či na originální kostýmy z kultovního snímku S čerty nejsou žerty. Děti se ve společnosti Sněhurky vydají po stopách neposedného skřítka Barrandováčka a zatoulaných trpaslíků, pokusí se najít kouzelnou buřinku pana Tau a poznají, kde se češou princezny,“ zve na prohlídku ředitelka Fundusu Věra Krátká.

Ve spolupráci s firmou Fotolab je připraveno také oblíbené focení v historických kostýmech a pro velký úspěch se prohlídek opět zúčastní dámy a kavalíři ze skupiny historického šermu Alotrium.

„I když je nyní program zaměřen především na pohádky, tak zdaleka není určen pouze dětem. Na své si u nás přijdou všichni filmoví fanoušci, kteří tu mají možnost zblízka si prohlédnout dochované originály ze známých českých i zahraničních filmů a dozvědět se to nejzajímavější ze zákulisí kostýmní výpravy,“ dodává Věra Krátká.

Prohlídky začínají v přesně určených časech: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00. Od 14:00 se koná také prohlídka v angličtině. Vstupné zůstává stejné, tedy 120 Kč pro dospělé, 60 Kč pro děti a 80 Kč pro důchodce. Zvýhodněné rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti) je stanoveno na 300 Kč.

Návštěvníci se k budově kostýmního Fundusu v rozlehlém areálu Barrandov Studia (Kříženeckého nám 322/5, Praha 5, 152 00) dostanou přes zadní vjezdovou vrátnici z ulice Geologická. Doprava MHD je možná tramvají (linky číslo 12, 14, 20, zastávka Geologická) nebo autobusy (spoje číslo 246, 248,192, zastávka Na Vrškách).

Rezervace prohlídky není nutná, ale pokud se chcete vyhnout čekání, pište na prohlidky@barrandov.cz. Nezapomeňte uvést počet osob a čas.