Společnost Barrandov Studio se i letos stává partnerem tradičního pražského karnevalu v rokokovém duchu „Carnevale Praha“, který odstartuje v pátek 10. února úvodní slavnostní vernisáží a potrvá až do 21. února 2012.

Praha, 9. 2. 2012 

Barrandov Studio je tradičním dodavatelem kostýmní a rekvizitní výpravy této akce. V letošním roce bude jako jedna z doprovodných akcí karnevalu k vidění i speciální prezentace rokokových filmových kostýmů, kterou připravili odborníci divize Fundus. Expozice s názvem „Filmové rokoko z Barrandova“ bude instalována v prostorách Clam-Gallasova paláce v Praze po celou dobu letošního karnevalu. „Z historických sbírek barrandovského Fundusu se mohou návštěvníci těšit na vybrané originální kostýmy z oscarového hitu Miloše Formana Amadeus. Současnou práci naší krejčovské dílny jim přiblížíme vybranými ukázkami rokokových kostýmů,“ vysvětlila ředitelka divize Fundus Věra Krátká, která se zúčastní i slavnostní páteční vernisáže.

Bohemian Carnevale Praha odkazuje na historické alegorické slavnosti, pořádané na území Čech již od středověku a snaží se obnovit tradici těchto každoročních výpravných oslav. Letos na všechny návštěvníky čeká již sedmý ročník. Na slavnostní zahájení karnevalu navazuje v sobotu „Otevření města karnevalu“ na Staroměstském náměstí. A vrcholem akce bude slavnostní večeře a rokokový „Crystal Ball“ v maskách 18. února v Clam-Gallasově paláci.