Kdo se o víkendu 27. a 28. července vydá do Polabského národopisného muzea v Přerově nad Labem, toho čeká celodenní program již druhého ročníku „Skanzenu v pohádce Zdeňka Trošky“. Stejně jako v loňském roce na akci spolupracuje Fundus Barrandov Studia.

Praha, 24. 7. 2013

Návštěvníci skanzenu budou moci v sobotu i v neděli od 10.00 do 16.00 hodin nahlédnout do pohádkového světa Zdeňka Trošky prostřednictvím kostýmů vytvořených v barrandovském Fundusu pro pohádkový diptych Z pekla štěstí.

Některé scény v celovečerních Troškových pohádkách Z pekla štěstí (1998) a Z pekla štěstí II (2000) se natáčely právě v areálu Polabského národopisného muzea, proto zde akce s přímou účastí režiséra těchto pohádek našla své místo a koná se tu již druhým rokem. „Fundus barrandovského studia nově vznikající tradici vítá, a proto jsme se i letos zapojili do jejích příprav. Jsme rádi, že můžeme v rámci dvoudenního programu návštěvníkům ukázat dochované originály kostýmů, které jsou jinak málokdy k vidění,“ říká ředitelka barrandovského Fundusu Věra Krátká.

V místní budově staré školy na návštěvníky dále čekají diktáty v podání Zdeňka Trošky, soutěže pro děti s odměnami, řezbářský či keramický workshop a také oblíbená barrandovská fotokostymérna. Vstupné činí 110,- Kč pro dospělého, 60,- Kč pro školáky, studenty a seniory a 280,- Kč pro rodinu (2 dospělí + 2-3 školáci). Předškoláci mají vstup zdarma. Na akci Vás zvou Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem a Barrandov Studio.

Víkendová akce v přerovském Skanzenu ovšem není jedinou příležitostí, kde mohou zájemci vidět kostýmy a rekvizity z populárních filmů či televizních seriálů. „Na hradě Karlštějn je až do konce září k vidění kolekce kostýmů z kultovního muzikálu Noc na Karlštejně, ve svém rozsahu dosud nikde nerealizovaná. V zámecké galerii v Telči připomínáme pohádku Jak se budí princezny. A návštěvníci hradu a zámku Horšovský Týn si až do října mohou prohlédnout originály z nezapomenutelného Cirkusu Humberto,“ zve i na další filmové expozice Věra Krátká.