Společnost Barrandov Studio dlouhodobě spolupracuje na českých filmech, ať již jako koproducent, anebo z pozice partnera, který své služby nabízí českým filmařům za výhodných podmínek. Aktuálně se Barrandov Studio zapojilo i do natáčení nového filmu režisérky Marty Novákové, v němž hlavní roli hraje populární zpěvačka Aneta Langerová.

Praha, 17. 9. 2013 

Snímek režisérky Marty Novákové vypráví příběh Anny Barkové, která, ač jí prorokovali zářnou budoucnost největší ruské básnířky, strávila většinu života v lágrech Gulagu či v naprosté bídě a zapomnění. Básnířka je naším průvodcem zemí i šílenou dobou, putujeme s ní dějinami Ruska a Sovětského svazu ve dvacátém století i děsivou vizí budoucnosti. Film svou strukturou kopíruje název, je rozčleněn do osmi kapitol / hlav, z nichž každá si s sebou nese jakési obecné téma, které zpracovává časové (historické) chronologii navzdory. Ústřední roli nešťastné Anny jako svůj celovečerní debut ztvárňuje zpěvačka Aneta Langerová.

„Film 8 hlav šílenství, to je věčný zápas umělce s vnějšími okolnostmi, ale také se svými běsy a touhami. 8 hlav šílenství, to je drama utkané z fragmentů jedné děsivé epochy. Průřez nešťastným 20. stoletím v nešťastné zemi, nazíraný citlivým a vnímavým zrakem básníka,“  říká režisérka snímku Marta Nováková.

Producentem filmu 8 hlav šílenství je společnost 8Heads Productions - Julietta Sichel, výkonnou produkci zajišťuje společnost Cineart TV Prague – Viktor Schwarcz. Vybrané scény z lágru vznikly i na barrandovském exteriérovém Pozemku.

Producentka Julietta Sichel ke spolupráci s Barrandovem říká: „Jsme rádi, že nám Barrandov Studio vyšlo vstříc a mohli jsme natáčet na jeho pozemku. V českých podmínkách není lehké podobně náročné snímky financovat, o to je pro nás partnerství s Barrandovem důležité.“

Film byl podpořen grantem Státního fondu České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie, vzniká v koprodukci s Českou televizí, distributorem snímku je společnost Bontonfilm. Premiéra 8 hlav šílenství je plánována na rok 2015.

„Vnímáme nástrahy, které vznik ambiciózních domácích projektů provázejí. Považujeme ale za důležité, aby se na Barrandov vracely i české filmy, a proto se snažíme vždy najít pro producenty to správné řešení a nabídnout jim ty nejlepší možné podmínky,“  říká obchodní a marketingová ředitelka Barrandov Studia Lenka Hrabovská. „Se společností Cineart TV Prague, která zajišťuje výkonnou produkci 8 hlav šílenství, ostatně v letošním roce spolupracujeme již podruhé, na jaře v našem ateliéru natáčela svá Křídla Vánoc režisérka Karin Babinská. Její film bude mít premiéru už letos v listopadu.“

Barrandov Studio je i výrazným koproducentem. V posledních letech se podílelo hned na několika úspěšných českých filmech jako Čertova nevěsta, Vrásky z lásky nebo kriminální drama Ve stínu, které získalo devět Českých lvů. Nejnovější koprodukční projekt Colette v režii Milana Cieslara vstoupil do českých kin v minulém týdnu.