Barrandov Studio i letos podpoří projekt „Bohemian Carnevale Praha“, který odstartuje poslední únorový víkend v ulicích a historických palácích hlavního města a jehož jarní část potrvá až do 8. března 2011.

Praha, 24. 2. 2011 

Navazující akce pořadatelů budou ovšem probíhat po celý rok. Divize Fundus půjčuje organizátorům akce kolekci historických kostýmů, které bylo možno v minulosti shlédnout v řadě českých i zahraničních filmů.

„Bohemian Carnevale rozvíjí tradici oslavující lidskou zábavu a pospolitost. Pro barrandovský Fundus je velikou ctí, že může takový projekt svou bohatou sbírkou podpořit. Návštěvníci karnevalu si barrandovské kostýmy budou moci prohlédnout nejen vystavené, ale také si je sami vyzkoušet, což bude nejlepším důkazem kvality naší práce,“ říká ředitelka divize Fundus Věra Krátká, která se také zúčastní slavnostní vernisáže letošního karnevalu.

Bohemian Carnevale Praha odkazuje na historické alegorické slavnosti, pořádané na území Čech již od středověku a snaží se obnovit tradici těchto každoročních výpravných oslav. Již šestý ročník akce probíhá na veřejných prostranstvích, v palácích, muzeích, galeriích, divadlech, školách a dílnách, ale také v restauracích a obchodech, opět pod záštitou primátora hlavního města Prahy a starosty městské části Praha 1. Na zahájení letošního karnevalu, v pátek 25. února v pražském paláci Clam-Gallas, naváže o den později „Otevření města karnevalu“ před Orlojem na Staroměstském náměstí. Vrcholem akce bude slavnostní večeře a rokokový „Crystal Ball“ v maskách 5. března v paláci Colloredo-Mannsfeld u Karlova mostu.