Koronavirová pandemie nezastavila plánované stamilionové investice společnosti Barrandov Studio a.s. do rekonstrukce areálu.

Největší investicí společnosti byla rekonstrukce budovy bývalých filmových laboratoří a její celková proměna v nové zázemí pro rekvizitní a kostýmní výpravu, především pak zahraničních filmových projektů. Koncept třípodlažního objektu s celkem 6.500 metry čtverečními, šesti samostatně pronajímatelnými jednotkami uspořádanými kolem centrálního schodiště, nabízí například i unikátní prostor pro patinéry, kostymérky a make-up. Tento objekt s nízkoenergetickými nároky je vybaven nejmodernějšími technologiemi, nájezdovými rampami, nákladními výtahy, kamerovým systémem a hasícím systémem využívajícím k hašení mlhu (stejný systém využívá například Národní technická knihovna v areálu ČVÚT). Ačkoliv se jedná o moderní stavbu, tak je na celém projektu patrný i funkcionalistický odkaz třicátých let a dokonale tak koresponduje s ostatními budovami a nikterak nenarušuje genia loci celého areálu barrandovských ateliérů. K objektu náleží i samostatné parkoviště s kapacitou cca 100 vozů.

Počátkem června filmové studio Barrandov také otevřeno zcela nové zákaznické centrum kostýmního Fundusu. Tento prostor zákazníkům nabízí větší komfort a dostatečný klid při výběru kostýmů. Nemalou investicí bylo i navýšení skladovací kapacity rekvizitního Fundusu. Rozloha skladů rekvizit a kostýmů tak nyní činí více než 10.000 m2.

Výše investice do rekonstrukce bývalých filmových laboratoří činila 145 miliónů korun a do výstavby nového zákaznického servisu kostýmního Fundusu bylo investováno dalších 5 miliónů. Barrandov Studio a.s. pak plánuje i v následujících letech pokračovat s dalšími rekonstrukcemi v areálu. Naplánována je např. rozsáhlá rekonstrukce ateliérové budovy „Nových hal“ či postavení nového zázemí pro odbor Dekorací.“ uvedl generální ředitel společnosti Barrandov Studio a.s. pan Petr Tichý.