Detail fotografie

Koprodukční film Barrandov Studia Zlatý podraz režiséra Radima Špačka představuje na základě skutečných událostí a postav příběh československých basketbalových šampionů a mistrů Evropy z roku 1946. Film je příspěvkem ke 100. výročí republiky a vzdává hold československým sportovcům, kteří v minulosti prokázali svoji odvahu.

„Příběh československých basketbalistů ve Zlatém podrazu slouží k popisu toho, s jakými problémy se tehdejší mladí lidé potýkali, jak jim nejprve nacistický a posléze i komunistický režim bránily v rozletu. A jak se museli těžce rozhodovat, pokud si chtěli zachovat svou čest,“ uvedl režisér Špaček.

Příběh o lásce, přátelství a naději začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) k tanečnici Michelle (Patricia Volny), s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženěvě. Michell je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci trenér Valenta (Stanislav Majer) a funkcionář Hrabal (Ondřej Malý), vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona.

Zlatý podraz vstupuje do kin 25. října.

Na trailer se můžete podívat zde.