Spolupracujeme na německém projektu televize RTL

Foto: Bavaria Fernsehproduktion / Stephanie Kulbach
Foto: Bavaria Fernsehproduktion / Stephanie Kulbach


Děj snímku Žebřík do nebe (s původním názvem Himmelsleiter) se odehrává na konci druhé světové války a především v době poválečné. Vypráví o mezilidských vztazích v rozbombardovaném Kolíně nad Rýnem, o snaze vzchopit se z poválečného nepořádku, ruin a chaosu. Prostřednictvím příběhu konkrétních hrdinů v čele s Annou (Christiane Paul) se nám ukazuje vývoj postupně směřující k tehdejšímu „hospodářskému zázraku“. Režisérem projektu je Carlo Rola.

Poválečný Kolín na Barrandově

Natáčení v České republice zajišťuje společnost MIA FILM, podílí se i barrandovská studia. Produkci poskytujeme prostory v našem areálu včetně stálé dekorace na pozemku, již dříve u nás proběhly kamerové testy a v těchto dnech se u nás natáčí některé interiérové scény, aktivní je také spolupráce s naším Fundusem. Za poslední měsíc se například počet pronajatých rekvizitních položek více než zdvojnásobil na současných více jak 2600 kusů.

Tradiční spolupráce s německými producenty

Němečtí producenti se do našich ateliérů vracejí pravidelně. Zejména pro televizní zadavatele u nás vznikají seriály a filmy zpravidla s historickou tematikou: V posledních letech například Nahý mezi vlky z období druhé světové války nebo středověké kroniky PoutniceGötz von Berlichingen. Do druhého dílu triptichu Kastelánka vstoupila naše společnost v roce 2011 přímo jako koproducent. Kostýmy nebo rekvizity také často míří na natáčení do Německa. Jsme rádi, že jsme se mohli zapojit i do projektu Žebřík do nebe a přejeme tvůrcům hodně spokojených diváků.