Barrandov Studio bylo letos poprvé partnerem festivalu reklamní tvorby, který podporuje mladé tvůrce v oblasti komerční kinematografie. Ocenění byla udělena včera v rámci festivalu Cannes Lions.

Young Director Award
Young Director Award

 

Ceny a kategorie

Zásadní festival reklamní tvorby a komerční audiovize Young Director Award hostil řadu oborových ocenění v různých oblastech tohoto širokého tvůrčího pole. Young Directors Award uděluje organizace CFP-E (Commercial Film Producers of Europe) v devíti kategoriích od videoartu přes tvorbu v neziskové a NGO oblasti až po hudební videoklipy. Více informací zde.


Česká účast

Členem poroty byl za Českou republiku náš spolupracovník v rámci uskupení Film Kolektiv Jan Kallista. Čeští tvůrci v cenách pravidelně „bodují“, i vloni získal cenu v kategorii „test commercial“ (cvičná reklamní zakázka) Maxmilian Turek.
 

Reklamy na Barrandově

Barrandov Studio často hostí reklamní zakázky, našimi spolupracovníky jsou přední agentury a servisní společnosti. Stejně tak se dlouhodobě věnujeme podpoře studentské tvorby i projektů vznikajících pro neziskový sektor. Více informací o nabídce Barrandova pro reklamní projekty naleznete zde.

„Young Directors Award, které sledují ty nejzajímavější mladé talenty nejen v rámci euroamerického trhu, považujeme za významnou příležitost, jak představit naše studia nejen coby spolehlivého dodavatele pro již etablované komerční tvůrce,“ říká generální ředitel společnosti Petr Tichý. „Jsme rádi, že k nám jako k partnerovi přicházejí i mladé talenty, jejichž profesionální růst podmiňuje budoucí rozvoj celého oboru.“