Detail fotografie

 

Barrandov Studio je partnerem tří výstav, které můžete v letních měsících vidět v Karlových Varech:

JARMILA MUCHA PLOCKOVÁ / ALFONS MUCHA – KONTINUITA & ŘEMESLO

20. 6. - 12. 8. 2018 / Muzeum Karlovy Vary
otevřeno úterý - neděle 10 - 18

Jedinečná generační výstava tvorby Jarmily Mucha Plockové, vnučky Alfonse Muchy (1860 – 1939), jednoho z nejvýznamnějších českých umělců, vzdává hold dokonalému uměleckému řemeslu.

Na vizuální podobě expozice se podílí významnou měrou také Barrandov Studio, hlavní partner výstavy, a to zpracováním požadovaných výtvarných prvků, výkresovou dokumentací pro výrobu, pomocí při stanovení technologií vlastní výroby a také na výběru nábytku, svítidel a dalších rekvizit následně čerpaných z rozsáhlých sbírek barrandovského nábytkového a rekvizitního Fundusu. Projekt je instalován v přízemí nově zrestaurované budovy muzea, kde Barrandov Studio vytvořilo pro návštěvníky expozice dokonalou iluzi prostředí „francouzské kavárny“ z přelomu 19. a 20. století.

KAMERAMANI FOTOGRAFUJÍ

30. 6. - 29. 7. 2018 / Galerie umění Karlovy Vary
otevřeno úterý - neděle 10 – 17
(v době konání MFF Karlovy Vary otevřeno denně do 19 hodin)

Unikátní fotografickou výstavu členů Asociace českých kameramanů pořádají Galerie umění Karlovy Vary a Asociace českých kameramanů za podpory Barrandov Studia a.s.

Výstavní soubor tvoří fotografie vice než dvacítky kameramanů. Všichni autoři jsou členy AČK, někteří z nich mají na svém kontě mnohá ocenění za kameramanskou práci na významných filmech. Hostem výstavy bude americká fotografka a kameramanka Lida Suchy. Žánrově je výstavní soubor zhruba devadesátky černobílých i barevných fotografií velmi pestrý, mezi fotografiemi 23 autorů se objevují portréty, reportážní fotografie, zátiší, náladové abstrakce i krajiny.

SVĚT KAMILA LHOTÁKA V MALBĚ, KRESBĚ, GRAFICE A FILMU

30. 6. - 23. 9. 2018 / Becherova vila
otevřeno úterý - neděle 10 – 17
(v době konání MFF Karlovy Vary otevřeno denně do 19 hodin)

Malíř, kreslíř a grafik Kamil Lhoták (1912 - 1990) se podobně jako další členové Skupiny 42 inspiroval městem a technicistními prvky městské krajiny. Krajinná zátiší, svět sportu či počátky moderní civilizace se staly námětem jeho kouzelných, rozjímavých, humorných i emotivních příběhů. Žánrové propojení se světem kinematografie nastalo prostřednictvím Adolfa Branalda při spolupráci na filmu Dědeček automobil - fotografie a dokumenty z filmu budou součástí výstavy připravené ve spolupráci se Spolkem přátel Kamila Lhotáka a Barrandov Studiem.

Přijďte se podívat!