Čtyři vítězné scénáře

Detail fotografie

VZEPŘENÍ SE OSUDU, BLÍŽÍCÍ SE KATASTROFA, SOUSEDSKÝ KONFLIKT A NEČEKANÁ SETKÁNÍ. U FILMOVÉ NADACE ZABODOVALY ČTYŘI SCÉNÁŘE.

Autoři nejlepších scénářů vybraných výborem nadace obdrželi letos v soutěži FILMOVÉ NADACE dohromady 710 000 Kč. Za 15 let existence nadace podpořila už 105 scenáristů částkou bezmála 11 milionu Kč. Slavnostní předání šeků za účasti partnerů nadace, kterými jsou Barrandov Studio, energetická skupina innogy a Česká televize, se letos uskutečnilo v pražském kině MAT.

Výsledky výběrového řízení FILMOVÉ NADACE v roce 2020

Hlavní kategorie
KOLA / Jan Němec (170 000 Kč)
DIVOČINA / Evženie Brabcová, Benjamin Tuček (170 000 Kč)
POSLEDNÍ ZHASNE / Michal Hogenauer (170 000 Kč)

Kategorie Hvězda zítřka
BRUTÁLNÍ VEDRO / Albert Hospodářský (200 000 Kč)

Členové výboru nadace vybírali z téměř stovky scénářů prakticky všech žánrů od pohádek přes historické fresky až po příběhy ze současnosti. „Vítězné scénáře zastupují v převážné míře dramata, v nichž se autoři zaměřili především na rodinné a vztahové souvislosti. Letošní tři oceněná díla v hlavní kategorii už mají svého producenta, takže se můžeme těšit na jejich brzkou realizaci,“ informoval Martin Chalupský, člen správní rady FILMOVÉ NADACE a ředitel komunikace innogy Česká republika.

Dosud mělo premiéru 13 filmů, které vznikly na základě nadací oceněných scénářů. „Koronavirová epidemie odsunula filmové premiéry a samozřejmě pozdržela natáčení nových filmů. I tak se ale v letošním roce představí ještě dva snímky, jejichž scénáře byly oceněny nadací. Diváci se mohou těšit na drama Šarlatán a tragikomedii Tichý společník,“ sdělil Petr Tichý, člen správní rady FILMOVÉ NADACE, předseda představenstva a generální ředitel Barrandov Studio.

Letošní vítězné scénáře vybral výbor nadace ve složení Ivo Mathé, Edgar Dutka, Ivo Trajkov, Kristián Suda a Petra Soukupová. Přihlášené anonymní práce studoval výbor čtyři měsíce.

Více informací najdete v tiskové zprávě FILMOVÉ NADACE.