U příležitosti letošního osmdesátého výročí založení barrandovských ateliérů předávalo vedení společnosti Barrandov Studio firemní ocenění Jáchym.

Detail fotografie

Ve středu 23. listopadu se v barrandovském ateliéru č. 10 odehrálo slavnostní předávání nových firemních ocenění Jáchym. Ceremoniál spojený s „mozartovskou“ galavečeří uzavřel celoroční cyklus oslav letošního významného jubilea společnosti.

Cena Jáchym pro významného obchodního partnera byla udělena společnosti Stillking Films, která stojí mj. za realizací „bondovky“ Casino Royale nebo fantasy Letopisy Narnie právě v České republice a na Barrandově, ale v posledních měsících zde zajišťovala i natáčení předvánočního hitu Mission: Impossible Ghost Protocol nebo amerického špionážního seriálu Missing.

Cenu Jáchym za podporu české kinematografie převzal zástupce společnosti RWE, která se právě rozvoji české filmové tvorby věnuje dlouhodobě a je současně i partnerem Barrandov Studio a.s. v rámci Filmové nadace RWE & Barrandov Studio na podporu původní scenáristické tvorby.

Cena Jáchym pro významného finančního partnera byla předána zástupci bankovní skupiny Raiffeisen Bank.

Cenu Jáchym za strategickou podporu barrandovských studií získala společnost Moravia Steel a.s.

Bezpochyby zlatým hřebem večera bylo ovšem předání ocenění výrazným režisérským osobnostem. Historie Barrandova je totiž především historií filmové tvorby na Barrandově. Cenu Jáchym za šíření dobrého jména barrandovských studií ve světě věnujeme Miloši Formanovi, který právě v barrandovských ateliérech realizoval klíčový snímek Amadeus, vítěze osmi amerických Oscarů. A Cenu Jáchym za celoživotní dílo pak in memoriam obdrží profesor Otakar Vávra. Převezme jej manželka pana režiséra, paní Jitka Němcová,“ uvedla ještě před ceremoniálem generální ředitelka společnosti, Ing. Janka Vozárová. (na snímku přebírá paní Jitka Němcová cenu od předsedy dozorčí rady Barrandov Studio a.s., Ing. Tomáše Chrenka, Ph. D.)

Výroční firemní ocenění Jáchym odkazuje ke jménu významného vědce Joachima Barranda, který proslul svými archeologickými vykopávkami v devatenáctém století a filmový kopec nad Prahou dnes nese právě jeho jméno. Jako francouzský šlechtic vynikal noblesou,v elkorysostí i vzdělaností, tedy vlastnostmi, které zdobí unikátní a pozoruhodnou osobnost. Jeho dílo se stalo součástí národní historie, stejně jako počiny filmových umělců, tvořících již osmdesát let v barrandovských ateliérech.

(foto: Karel Werner)