Detail fotografie

Na tiskové konferenci FILMOVÉ NADACE, která se konala 3. 7. 2018 v Karlových Varech, byli vyhlášeni vítězové letošního ročníku scenáristické soutěže. Práci a výsledky působení nadace na tiskové konferenci přiblížili Martin Chalupský,  předseda správní rady FILMOVÉ NADACE a ředitel komunikace innogy Česká republika, Petr Tichý, člen správní rady FILMOVÉ NADACE, předseda představenstva a generální ředitel Barrandov Studio, Helena Uldrichová, členka správní rady FILMOVÉ NADACE a vedoucí Filmového centra České televize, Ivo Mathé, předseda výboru nadace a nová členka výboru nadace Petra Soukupová. Autoři pěti nejlepších scénářů vybraných výborem nadace z obou kategorií obdrželi dohromady 730.000 korun.

V hlavní kategorii „Liternární příprava celovečerních hraných filmů – dosud nerealizovaný scénář“ byli oceněni autoři Eugen Liška za ROK VDOVY (220.000 Kč), Kristina Májová za BÍLÉ VELRYBY (180.000 Kč) a Tereza Brdečková za scénář ANEŽKA (130.000 Kč).
V nové kategorii „Hvězda zítřka“ autorů do 33 let získali nadační příspěvek Klára Vlasáková za BĚŽNÁ SELHÁNÍ (100.000 Kč) a Vojtěch Strakatý za VĚČNÝ KLID (100.000 Kč).

Na záznam z tiskové konference se můžete podívat zde.

FILMOVÁ NADACE podporuje tvůrčí osobnosti v oblasti literární přípravy české audiovizuální tvorby, tzn. autory původních scénářů pro celovečerní hrané filmy. Zabývá se i hledáním cest, které by vedly k realizaci těchto projektů a podpořily vzdělanost v oblasti české kinematografie. Hlavním mediálním partnerem nadace je Česká televize, mediálním partnerem je BORGIS. Ideovými zakladateli nadace jsou Barrandov Studio a energetická firma innogy.