Detail fotografie

Na tiskové konferenci FILMOVÉ NADACE, která se konala v době 54. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, byli vyhlášeni vítězové letošního ročníku scenáristické soutěže. Práci a výsledky působení nadace na tiskové konferenci přiblížili Helena Uldrichová, předsedkyně správní rady FILMOVÉ NADACE a vedoucí Filmového centra České televize, Petr Tichý, člen správní rady FILMOVÉ NADACE, předseda představenstva a generální ředitel Barrandov Studio, Martin Chalupský, člen správní rady FILMOVÉ NADACE a ředitel komunikace innogy Česká republika a Ivo Mathé, předseda výboru nadace.

V hlavní kategorii „Liternární příprava celovečerních hraných filmů – dosud nerealizovaný scénář“ byli oceněni autoři Jiří Miček za SLAVÍK ZA MŘÍŽÍ (180.000 Kč) a Zuzana Kirchnerová, Tomáš Bojar a Kristina Májová za KARAVAN (180.000 Kč).

V kategorii „Hvězda zítřka“ autorů do 33 let získali nadační příspěvek Eliška Kováříková za SLAVNOST PĚTI LIŠEK (150.000 Kč) a Klára-Noemi Bělorová za VŠICHNI SE SEJDEME V TREPTOWSKÉM PARKU (150.000 Kč).  

Na záznam z tiskové konference se můžete podívat zde.