Od 7. do 12. července pořádáme na MFF Karlovy Vary odborný program pro filmové profesionály

Detail fotografie

Program spoluorganizují MFF Karlovy Vary, Státní fond kinematografie, Europa distribution a LUX Prize, Národní filmový archiv (České filmové centrum), Slovenský filmový ústav, MFDF Jihlava a Torino Film Lab. Vila již třetím rokem naplňuje vizi odborné platformy pro setkávání a vzájemnou inspiraci mezi domácími a zahraničními filmovými profesionály.

Do vily se vracejí vybrané akce festivalových Industry Days, například Industry workshop s Europa Distribution a Lux Prize nebo prezentace rozpracovaných českých a slovenských filmů Pitch & Feedback. V rámci tradičního Docu Coctailu opět předáme nejslibnějšímu projektu letošních Works in Progress poukaz na služby naší společnosti v hodnotě deseti tisíc euro. Vila Barrandov Studia bude hostit rovněž jeden z nejprestižnějších trainingových programů v Evropě, Torino Film Lab. 
 

PROGRAM PRO FILMOVÉ PROFESIONÁLY

7. 7.
10.00 – 12.00 Industry workshop: Podpora "křehkých" filmů - realistický sen? (Europa Distribution, LUX Prize, MFF Karlovy Vary)*
14.00 – 16.00 Státní Fond kinematografie: Instituce na nové vlně*

8. 7.
10.00 – 13.00 Pitch & Feedback (České filmové centrum, Slovenský filmový institut, MFF Karlovy Vary)* *
14.00 – 16.00 Docu Talents from the East (MFF Karlovy Vary, MFDF Jihlava)**
16.00 – 18.00 Docu Coctail (předání ceny Works in Progress)**

10. 7.
14.30 – 15.45 KVIFF Talks – Conversation with Razvan Radulescu***

10. – 12. 7.
Celodenní workshop Torino Film Lab Alumni Meeting (uzavřená akce)

* Jen pro Film Industry
** Jen pro zvané
*** Pro veřejnost


VÝSTAVA „KARLOVY VARY VE FILMU“

Vrchní prchni, Florenc 13,30, Cirkus Humberto, ale také Poslední prázdniny nebo Casino Royale… Karlovy Vary si zahrály v nespočtu českých filmů a televizních seriálů a oblíbily si je také zahraniční filmové štáby. Karlovými Vary coby filmovou lokací provede výstava, kterou kurátorsky připravilo Barrandov Studio. Pomyslná časová osa výstavy provede návštěvníky historií dvacítky vybraných titulů. Výstava je v Becherově vile k vidění od 5. července do 31. srpna 2014.

FOTOKOSTYMÉRNA VE VILE
Během festivalového týdne otevíráme v rámci výstavy také oblíbenou fotokostymérnu. Návštěvníci expozice si mohou za asistence profesionálních kostymérek vyzkoušet naše originální filmové kostýmy a odnést si fotografii na památku. Zve na výstavu vedoucí barrandovského Fundusu Věra Krátká.