Veřejný program Becherovy vily nabízí každý den kvalifikovaný náhled předních odborníků na určitý aspekt filmové produkce a autorské tvorby.

Detail fotografie

Přednášky a panelové diskuze jsou volně přístupné bez předchozí registrace. Není nutná ani festivalové akreditace. Kapacita sálu je ovšem limitována 80 místy k sezení a proto doporučujeme přijít včas. (pořadatel si vyhrazuje právo  v případě nutnosti vstup do sálu omezit )

 

30. 6. 13.00

  • Vernisáž výstavy „Jak se šijí filmové kostýmy“ (Interaktivní výstava z historie a současnosti barrandovského Fundusu návštěvníky zavede do zákulisí kostýmní výpravy oceňovaného Formanova Amadea, skrze originální kostýmy z Troškovy Nejkrásnější hádanky jim přiblíží historickou doménu Barrandova – tvorbu pohádek a dětských filmů. Představí také vybrané současné projekty společnosti, jako jsou zakázky V.I.J., Královská aféra a Hořící keř nebo koprodukční snímky Kastelánka a Ve stínu)
  • Vernisáž bude spojena s promenádou herců v dobových kostýmech inspirovaných filmem Amadeus - průvod vyráží od Becherovy vily na lázeňskou promenádu přibližně v půl druhé. Vstup volný! Přijďte a ochutnejte kouzlo kultovního Formanova filmu o spalující vášni jménem tvorba!


1. 7. 10.00 – 15.00

  • Fotokostymérna barrandovského Fundusu (Naše fotokostymérna je pro vás připravena po celý den na zahradě Becherovy vily. Profesionální kostymérky Vám pomohou vybrat slušivý filmový kostým, vyfotíme Vás a fotografii si rovnou odnesete domů) 
 

2. 7. 14.00–15.30

  • Digitalizace filmu Hoří, má panenko (přednáška vedoucího katedry kamery FAMU a uznávaného kameramana Marka Jíchy o úskalích digitalizace slavného filmu režiséra Miloše Formana. Ve spolupráci s Národním filmovým archivem) 


2. 7. 17.00–19.00

  • Free Cinema!olé diskuze: Český autorský film u nás a ve světě (současný vývoj a mezinárodní kontext českého autorského filmu rozebere panelová diskuze moderovaná Vladimírem Hendrichem. Téma rozvine exkurz do tvorby významných solitérů světového filmu, kteří slaví v letošním roce významná výročí, Rainera Wernera Fassbindera a Piera Paola Pasoliniho. Hosté: Vít Janeček, Karel Vachek, Jaromír Kallista, Radim Procházka, Ivan Fíla)
 

 3. 7. 17.00–19.00

  • Free Cinema!olé diskuze: Filmová a divadelní kritika versus recenzenství (pozici a poslání současného kritického myšlení nejen ve vztahu k filmu ŕozebere panelová diskuze moderovaná Vladimírem Hendrichem. Hosté: Karel Vachek, Vít Janeček, Petr Fischer, Martin Řezníček, Lucie Králová, Jakub Felcman)
 

4. 7. 17.00–19.00

  • Free Cinema!olé diskuze: Mladý film boduje na evropských festivalech (Panelovou diskuzi s vybranými osobnostmi mladé generace českého filmu, které na sebe v nedávné době výrazně upozornily na zahraničních festivalech, moderuje Vladimír Hendrich. Hosté: Olmo Omerzu, Marta Lamperová, Michal Hogenauer, Pavel Jech, Jakub Felcman)
 

5. 7. 10.00–13.00

  • Filmová nadace RWE & Barrandov Studio: Scénář je řemeslo (Lektoři Petr Bok a Ivo Trajkov se ve své přednášce zaměří na základní pravidla tvorby filmového scénáře. S účastníky si položí otázky, jako Co činí příběh příběhem? K čemu slouží scénář? nebo Proč je potřebná dramaturgie? )
 

6. 7. 14.00–15.00

  • Cannes - aktuálně i klasicky (Prezentace NFA k zářijovému uvedení klasického filmu Alaina Resnaise Můj strýček z Ameriky a ke kolekci snímků z Cannes – soutěžní sekce Semaine de la critique Týden kritiky) 
 

6. 7. 15.30–17.00

  • Master-class Krzysztofa Zanussiho (Přednáška uznávaného polského režiséra a vysokoškolského pedagoga Krzyszofa Zanussiho, jehož filmařský rukopis ovlivňuje tvář polské kinematografie již od šedesátých let. Foto)