Dlouho očekávaný snímek režiséra Davida Ondříčka vstupuje ve čtvrtek 13. září do našich kin, o týden později startuje na Slovensku. Barrandov Studio se na jeho vzniku podílelo jako koproducent.

Detail fotografie

V bývalém Československu 50. let se odehrává napínavý kriminální příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl (Ivan Trojan) vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Z nařízení Státní bezpečnosti přebírá Haklovo vyšetřování major Zenke (Sebastian Koch), policejní specialista z NDR, pod jehož vedením se vyšetřování ubírá jiným směrem, než Haklovi napovídá instinkt zkušeného kriminalisty. Na vlastní pěst pokračuje ve vyšetřování. Může jediný spravedlivý obstát v boji s dobře propojenou sítí komunistické policie? Protivník je silný a Hakl se brzy přesvědčuje, že věřit nelze nikomu a ničemu. Každý má svůj stín minulosti, své slabé místo, které dokáže z obětí udělat viníky a z viníků hrdiny…

 „Jsme rádi, že jsme z pozice koproducenta mohli napomoci vzniku právě tohoto titulu, který přináší tak tíživé a přitom závažné téma,“ říká obchodní ředitel Barrandov Studio a.s. Petr Tichý. „Snímek vznikal zčásti v našich ateliérech a na realizaci jeho dekorací se podílela barrandovská divize Dekorace. Výprava snímku využila při natáčení sbírky našeho Fundusu a k jeho postprodukci přispěly posléze i naše Filmové laboratoře,“ vyjmenovává podíl barrandovský studií na vzniku filmu Petr Tichý.

Film vznikl v česko-slovensko-polsko-izraelské koprodukci. Producenty filmu jsou David Ondříček (Lucky Man Films) a Kryštof Mucha a Ehud Bleiberg -Bleiberg Entertainment, koproducenty Jacek Naglowski a Agnieszka Janowska z polské produkční společnosti Centrala Film a za Slovensko Patrik Pašš (Trigon Production). Koproducentem jsou vedle Barrandov Studio a.s. dále společnosti RWE, United King Films, hlavním partnerem je TV Nova, parterem jsou HBO, České dráhy a Odra film. Realizaci filmu podpořili jak Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie, Audiovizuální fond SR, tak evropský fond Eurimages, bez jehož finančního přispění by snímek nemohl vzniknout. Film podpořilo hlavní město Praha a rovněž Polský filmový institut.

podívejte se na oficiální trailer k filmu zde.