Dlouho očekávaný detektivní snímek Davida Ondříčka, jehož je Barrandov Studio koproducentem, je již v postprodukci. Do domácí distribuce vstoupí v únoru příštího roku.

Detail fotografie

Na pozadí dramatických událostí 50. let v bývalém Československu se odehrává napínavý kriminální příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Ta má odvrátit pozornost od mnohem významnějších událostí, které komunistická diktatura připravuje pro své občany. Z nařízení Státní bezpečnosti přebírá Haklovo vyšetřování major Zenke, policejní specialista z NDR, pod jehož vedením se ukazuje, že kradené zlato mělo sloužit židovské obci k „financování podpory sionistického terorismu.“ Haklovi však instinkt zkušeného kriminalisty napovídá něco jiného a na vlastní pěst pokračuje ve vyšetřování. Může jediný spravedlivý obstát v boji s dobře propojenou sítí komunistické policie? Protivník je silný a Hakl se brzy přesvědčuje, že věřit nelze nikomu a ničemu. Každý má svůj stín minulosti, své slabé místo, které dokáže z obětí udělat viníky a z viníků hrdiny.

V hlavních rolích nesmiřitelných protivníků se Ve stínu představují čtyřnásobný držitel Českého lva Ivan Trojan a jeden z nejpopulárnějších současných evropských herců, hvězda Oscarem oceněného dramatu Životy těch druhých, Sebastian Koch.

„Ve stínu je mimořádná příležitost pro Ivana Trojana. Na plátně jsme ho neviděli čtyři roky, zde z něho v podstatě nesleze. Kapitán Hakl je mnohovrstvá postava, s výrazným vývojem charakteru,“ vysvětluje výběr obou hlavních představitelů režisér David Ondříček. „Sebastian Koch mě ohromil ve filmu Životy těch druhých. Kontaktoval jsem ho a navštívil v Berlíně spolu s producentem Kryštofem Muchou. Sebastian si pečlivě filmy vybírá. Pět hodin jsme emotivně diskutovali. Přípravou mi Ivana připomíná.“

Film vzniká v česko-slovensko-polské koprodukci. Producenty filmu jsou David Ondříček (Lucky Man Films) a Kryštof Mucha, koproducenty Jacek Naglowski a Agnieszka Janowska z polské produkční společnosti Centrala Film a za Slovensko Patrik Pašš (Trigon Production). Koproducentem je spolu s Barrandov Studio rovněž Ehud Bleiberg-Bleiberg Entertainment, dále společnost RWE, Avion Film, hlavním partnerem je TV Nova, mediálním parterem je HBO.

Více informací o projektu naleznete zde.