Druhý ročník týdne panelových diskuzí, prezentací a dílen, zpřehledňujících vývoj českého filmového průmyslu a jeho vztah k zahraniční produkci. Na oficiální Industry days festivalu naváží v průběhu festivalového týdne další akce pro filmovou veřejnost.

Detail fotografie

Odborné veřejnosti nabízí Becherova vila Barrandov Studia od 1. do 5. července programy, které spolupořádají MFF Karlovy Vary, Europa Distribution, LUX Prize, České filmové centrum, Czech Film Commission, Česká centra, Slovenský filmový ústav, Asociace producentů v audiovizi, Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava a Státní fond kinematografie. Série akcí, z nichž mnohé jsou součástí oficiálního festivalového industry programu a další tento program kreativně rozvíjejí, se do Becherovy vily vrací již podruhé.

„Týden českého filmového průmyslu, jak jsme tuto sérii odborných akcí v rámci festivalu symbolicky nazvali, má být především místem setkávání, platformou pro inspiraci a výměnu zkušeností mezi českými filmovými profesionály a jejich zahraničními protějšky. V tvůrčí atmosféře Becherovy vily se letos programu zúčastní hosté z mnoha zemí Evropy i ze zámoří,“  říká generální ředitel Barrandov Studia Petr Tichý.

Podrobnosti naleznete v tiskové zprávě zde.

PROGRAM

 

1. 7.

10.00 – 12.30 Distribuce evropských filmů: Nebezpečné hobby nebo udržitelný obchodní model? (pořádají Lux Prize, Europa Distribution, MFF Karlovy Vary)***
Panelová diskuse s Europa Distribution. Je distribuce artových evropských filmů nadále udržitelná? Existuje zde publikum? Jak si ho můžeme vychovat? Panelová diskuze s distributory a sales agenty o problematice distribuce evropských filmů.

2. 7.

10.00 – 13.00 Pitch & Feedback (pořádají České filmové centrum, Slovenský filmový ústav, MFF Karlovy Vary) *
Prezentace českých a slovenských celovečerních filmů ve výrobě s potenciálem pro mezinárodní koprodukce. Jejich tvůrci získají zpětnou vazbu od profesionálů z řad mezinárodního filmového průmyslu.

14.00 – 16.00 Docu Talents from the East (pořádají MFDF Jihlava, MFF Karlovy Vary) *
Prezentace dvanácti vyjímečných dokumentárních projektů ze střední a východní Evropy, které se nacházejí ve stadiu postprodukce s předpokládanou distribucí od srpna 2013 do července 2014.

3. 7. 

16.00 – 18.00 Meet the Brazil: Connection to South America (pořádají Česká centra, Czech Tourism, Czech Film Commission) *
Setkání se zástupci největší jihoamerické mediální společnosti GLOBO s potencionálem spolupráce.

4. 7.

10.00 – 14.00 Postavení nezávislých televizních producentů v Evropě** 
Uzavřený workshop pro členy Asociace producentů v audiovizi

15.00 – 17.00  Proč jsou nezávislí producenti motorem televizního pokroku? *
Panelová diskuze organizovaná Asociací producentů v audiovizi

5. 7.

10.00 – 11.30 Státní fond kinematografie - Máme zákon a co bude dál? *
Panel je určen především pro odbornou veřejnost a potenciální žadatele o podporu u nového Státního fondu kinematografie. Fond bude informovat o nových skutečnostech, který zákon přináší, tedy nových možnostech, procesu žádání o podporu, o krátkodobé a dlouhodobé koncepci Rady fondu kinematografie a její strategii podpory. Předmětem budou i informace o procesu probíhající Notifikace systému podpory před Evropskou komisí a předpokladech otevření Fondu pro podávání žádostí.

* Jen pro Film industry
** Jen pro členy APA
*** Jen pro zvané