Do české distribuce vstupuje nový film, na kterém jsme se podíleli. Podepsaní jsou pod ním Jan a Zdeněk Svěrákovi.

Detail fotografie

Nápad natočit pohádku na motivy klasické látky se v tvůrčím rodinném tandemu zrodil už dávno, ale teprve v roce 2011 přišli Jan a Zdeněk Svěrákovi s konkrétním projektem. Rozhodli se realizovat film, jenž by propojoval vybrané Miniopery dua Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř: Šípková Růženka, O dvanácti měsíčkách a Červená Karkulka. Hlavní role obsadili Tomáš Klus, Vojtěch Dyk a Zdeněk Piškula.

Barrandov Studio se do projektu zapojilo nadstandardními partnerskými podmínkam: Poskytli jsme jeden z našich hostivařských ateliérů, náš Fundus byl dodavatelem kostýmní a rekvizitní výpravy, původní kostýmy pro natáčení vznikly také v našich dílnách.

Režisér a producent Jan Svěrák ke spolupráci s Barrandov Studiem uvedl: „Barrandov vstoupil do projektu v okamžiku, kdy jsem si nebyl jist, zda tak výpravnou pohádku budu schopnen vůbec realizovat. Ale nepomohli mi jen svým zázemím, dílnami, sklady rekvizit a kostýmů, které projektu poskytli, jejich gesto mělo charakter morální vzpruhy a toho si cením nejvíce.“

Vyražte za vznikem filmu na Barrandov!

V polovině září otevřeme společně s Janem Svěrákem interaktivní výstavu o vzniku filmu - ve zbrusu novém výstavním prostoru přímo v našich ateliérech. V nakladatelství Mladá Fronta vyšla o natáčení snímku i kniha, kterou vřele doporučujeme k přečtení.

Tři bratři vstupují do českých kin ve čtvrtek 14. srpna. Na trailer se můžete podívat zde.

Více informací o filmu najdete zde.