Režisér Václav Kadrnka právě natáčí v Itálii historický film Křižáček

Foto: Mimesis Film
Foto: Mimesis Film

Po čtyřech letech intenzívních příprav se rozběhlo natáčení filmu Křižáček, režiséra Václava Kadrnky s Karlem Rodenem v hlavní roli. Autoři Vojtěch Mašek a Jiří Soukup se při psaní scénáře  inspirovali epickou básní Jaroslava Vrchlického. Jde o středověkou roadmovie, záznam vnitřního boje otce, který se vyrovnává se zmizením syna. Příběh se odehrává počátkem 13. století a jako pozadí využívá mýtus o dětské křížové výpravě.

Natáčení filmu probíhá právě v těchto týdnech v italských regionech Apulie a Kalábrie a v polovině listopadu skončí na Sardínii. Režisér na snímku spolupracuje s kameramanem Janem Basetem Střítežským, se kterým vytvořil většinu svých oceňovaných krátkých filmů, kostýmní výtvarnicí Katarínou Štrbovou-Bielikovou a italským architektem Lucou Servinem. Vedle Karla Rodena se ve filmu představí Aleš Bílík a v dětské roli Matouš John.

Film producentů Jana Macoly a Václava Kadrnky staršího koprodukují Česká televize, slovenská společnost Artileria, Barrandov Studio a.s. a i/o post. Výrobu filmu podpořil Státní fond kinematografie. Do kin bude Křižáček uveden na podzim 2016.