V sobotu 5. října se v barrandovských ateliérech uskuteční zahajovací představení 16. ročníku Pražského divadelního festivalu německého jazyka.

Detail fotografie

Vídeňský Burgtheater přiveze na Barrandov kritiky nadmíru pozitivně přijímané představení Vojna a mír v režii Matthiase Hartmanna. Monumentální představení, které trvá přibližně čtyři a půl hodiny, vychází z rozsáhlého románu Lva Tolstého. Z jeho struktury si ovšem bere spíše úlomky, které skládá do nových rovin výpovědí a emocí. Dramaturgie festivalu hru hodnotí: „Tolstoj ve svém monumentálním díle situovaném do epochy napoleonských válek líčí na podkladu dvou rodinných historií kontrast mezi dekadentní společností ruské vysoké šlechty a deziluzivními zkušenostmi týchž lidí. Je to tanec na vulkánu v lakýrkách...“. Scénické řešení hry vyžaduje nebývale široké pódium a potřebný, bezmála třicetimetrový prostor nabídne organizátorům právě barrandovský ateliér č. 4. Ten již v minulosti hostil společenské akce, ale také produkci hned několika filmů Jana Hřebejka, ze zahraničních projektů jej využil např. štáb snímku Solomon Kane nebo Oliver Twist, v posledních měsících pak třeba seriál Missing nebo koprodukce Barrandov Studio a.s., historická romance Kastelánka.

Více informací o festivalu i o speciální dvojici představení na Barrandově (hraje se i v neděli 6. listopadu) naleznete na oficiálních stránkách akce zde.

Foto: Ignaz Kirchner