Další film, na němž jsme se podíleli, vchází do kin.

Detail fotografie

Od čtvrtka 4. září budete moct v kině shlédnout snímek Století Miroslava Zikmunda, na jehož výrobě se podílelo i postprodukční pracoviště Barrandov Studia. Právě zde vznikal přepis starých filmových záznamů.

Producent a režisér filmu Petr Horký, iniciátor digitalizace filmů slavné cestovatelské dvojice, říká: "Díky lidem z Barrandova za vstřícnost, akceschopnost a operativnost při realizaci ‘bláznivého‘ plánu přepsat filmy Hanzelky a Zikmunda do HD. Dosud to totiž nikdo neudělal. Až při výrobě filmu Století Miroslava Zikmunda jsme se do toho pustili z gruntu!"

V archivních materiálech vystupují Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka, Edmund Hillary, Haroun Tazijef a neuvěřitelná plejáda státníků a válečníků uniformovaných i domorodých.

K filmu samotnému a motivaci jeho vzniku režisér a producent uvádí: „Všichni známe Miroslava Zikmunda jako fenomenálního cestovatele a cestopisce. Ale málokdo ví, že tento bezmála stoletý muž si sedmdesát let denně píše deník. A teď dal souhlas, abychom tyto deníky zpracovali. Snad nikdo na Zemi nemůže popsat poslední bouřlivé století lidstva na unikátních osobních zkušenostech tak, jako on. Od vzniku ČR po současnost. Přes světovou válku, nástup komunismu až po jeho pád. Od kolonialismu po všemocný kapitalismus.“

Přejeme filmu mnoho spokojených diváků!