Barrandov Studio je partnerem připravované hudební pohádky Tři bratři, která bude mít premiéru na podzim příštího roku.

Foto: Biograf Jan Svěrák
Foto: Biograf Jan Svěrák

Tvůrci v čele s režisérem Janem Svěrákem nedávno dokončili v našem hostivařském ateliéru hlavní část natáčení. Originální kostýmy pro film vznikly v barrandovském Fundusu.

Tři bratři jsou filmovým přepisem dětských Minioper Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka (Šípková Růženka, Karkulka a O dvanácti měsíčkách) z repertoáru pražského Národního divadla, které doplňuje čtvrtý původní příběh právě o titulních třech bratrech. Trojici bratrů z malého statku hrají Tomáš Klus, Vojtěch Dyk a Zdeněk Piškula. V dalších důležitých rolích se objeví Oldřich Kaiser, Jiří Lábus nebo Ivana Chýlková. Pohádkovým vypravěčem bude Zdeněk Svěrák.

Režisér ke spolupráci s Barrandov Studiem uvedl: „Barrandov vstoupil do projektu v okamžiku, kdy jsem si nebyl jist, zda tak výpravnou pohádku budu schopen vůbec realizovat. Ale nepomohli mi jen svým zázemím, dílnami, sklady rekvizit a kostýmů, které projektu poskytli, jejich gesto mělo charakter morální vzpruhy a toho si cením nejvíce.“

Tvůrci pro natáčení využili náš hostivařský ateliér číslo 2, který je nyní opět v nabídce. Více o tomto ateliéru se dočtete zde.

Barrandov Studio chystá ve spolupráci s producenty také výpravnou výstavu o natáčení filmu.