Tvůrci výpravného mezinárodního projektu, jenž vznikal v roce 2012 v našich studiích, akční sci-fi SNOWPIERCER, přinesli netrpělivým fanouškům první "concept art" vizualizace k filmu a také oficiální plakát.

Detail fotografie

Dosud nejrozsáhlejší mezinárodní projekt respektovaného jihokorejského režiséra Joon-ho Bonga adaptuje postapokalyptický příběh stejnojmenného francouzského komiksu ze sedmdesátých let. Hlavním dějištěm vyprávění je paluba tisíc a jeden vagón dlouhého vlaku, který je posledním útočištěm zbytků lidstva poté, co selhal ambiciózní pokus zastavit globální oteplování a celá planeta byla vržena do nové doby ledové. Ve vlaku se za několik let absolutní izolace pozvolna vyvinul nový mikrokosmos, v němž právě vypuká revoluce: chudinská zadní část vlaku proti dominantní přední části. Boj v čele s americkými hvězdami Chrisem Evansem, Jamiem Bellem nebo Tildou Swinton začíná...

Dekorace projektu vyrostla pod rukama našich řemeslníků z velké části i v našich ateliérech, ve spolupráci se společností Flash Barrandov. Produkci realizovala společnost Stillking Films. "Postavili jsme celkem 26 vagónů. Jeden měl délku 25 metrů, takže pokud byste je všechny spojili dohromady, dostali byste se přes 500 metrů na délku. Byl jsem naprosto ohromený, když jsem se na takto rozsáhlou dekoraci přišel poprvé podívat," cituje režiséra korejský filmový magazín Korean Cinema Today ve svém únorovém speciálu, vydávaném u příležitosti před několika dny ukončeného festivalu Berlinale. Ostatně právě na tamním Evropském filmovém trhu byl o titul mezi distributory z mnoha zemí enormní zájem.

Přestože projekt je teprve v postprodukci (částečně se na ní podílí i naše laboratoře), již nyní se internetovými servery věnovanými filmu šíří první "concept art" vizualizace výjevů z filmu. Například zde. Tvůrci rovněž vydali první oficiální plakát, jenž Vám zde přinášíme jako ilustrační obrázek. Datum premiéry dosud nebylo stanoveno, už z prvních virálních náznaků je ovšem cítit atmosféra filmu a my ve společnosti Barrandov Studio jsme rádi, že jsme k ní svojí prací mohli přispět.